логотип

ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА В УМОВАХ БОЙОВИХ ДІЙ | Науково-методичний центр ВФПО

В умовах воєнного стану варто бути готовим до всього, навіть якщо ви цивільна особа. Чітке розуміння алгоритму дій допоможе взяти себе в руки в екстреній ситуації та надати першу допомогу постраждалому. Тож зараз, як ніколи, дуже важливим є вміння надати першу домедичну допомогу.

Одним із дієвих способів отримати необхідні знання є проходження тренінгу з відточенням практичних навичок. Саме з цією метою до ВСП «Бобринецький аграрний фаховий коледж ім. В. Порика Білоцерківського НАУ» були запрошені членкині ГО «Мобільна волонтерська група»: Кочнєва Олена, Салімова Наталія, Компанієць Оксана, які провели цікаве, пізнавальне і корисне навчання з надання першої домедичної допомоги

Домедична допомога — це найпростіші невідкладні медичні дії, що виконуються безпосередньо на місці пригоди терміново після травми. Зазвичай, вона надається не медичними працівниками, а особами, що на момент пригоди знаходяться поруч, безпосередньо на місці пригоди або поблизу від постраждалого. Викладачі закладу освіти спільно з медекинею, тренеркою Оленою Кочнєвою розглянули алгоритм MARCHE, його складові, ознаки кровотечі та кровоспинні засоби, гіпотермію та ін. Практично вчилися зупиняти кровотечу методом накладання джгута (турнікету), тампонади, оцінювати свідомість постраждалого та звільняти дихальні шляхи, проводити огляд постраждалого, викликати швидку та відпрацювали прийоми серцево-легеневої реанімації для різних вікових груп. Обговорили особливості тактичної допомоги, допомогу при інсульті та інфаркті, опіках тощо.
Знання з першої домедичної допомоги – це знання, які рятують життя!