У межах Шевченківського тижня та до 207-ої річниці від дня народження Великого Кобзаря і 100-річчя з дня заснування ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» в Університеті відбувся конкурс тематичних фотографій «Зацвіла в долині червона калина, ніби засміялась дівчина-дитина».
9 березня 2021 року підбито підсумки конкурсу, в якому взяли участь 14 викладачів і студентів факультету природничих наук, Брянківського коледжу, Коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка, Лисичанського та Кадіївського педагогічних коледжів.
Фотороботи учасників було розподілено за призовими місцями та окремими номінаціями.
Вітаємо з нагородою Цибулю Інну – ІІ місце, здобувачку фахової передвищої освіти 1 курсу спеціальності «Дошкільна освіта» ВП «Кадіївський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка».
Опис творчої роботи:
Поезія Т.Г. Шевченка «Зацвіла в долині червона калина», поет порівнює кущ червоної калини з дівчиною. Червона калина – це рослина символ для українців, так як і верба. Недаремно ж кажуть у народі : «Без верби й калини нема України», а ще Червона калина – це символ дівотства. Калиною прикрашають коровай на весіллі, хліб, печуть пироги з калиною.
Калина несе водночас і прикмети жалю, смутку, туги за коханим. Якщо калина хитається – то дівчина сумує, коли червоніє – це чиєсь горе. Зламати калину означає покинути кохану, а посадити калину на могилі – висловити жаль за загиблим.
З давніх-давен калина була найулюбленішою росиною українського народу, яка росла на подвір’ї кожного українця.
У номінації «Спадкоємність поколінь» кращу творчу роботу відзначено викладачки Тіхової Єлизавети Володимирівни ВП «Кадіївський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка».
Опис творчої роботи: «Думи мої, думи мої…»
На фотографії зображено памˋятник українському поету та художнику Тарасові Шевченку у парку, напроти Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка міста Києва.
Памˋятник архітектора Євгена Левінсона, скульптора Матвія Манізера було відкрито у 1939 році. Саме в цьому ж році імˋя генія українського народу Тараса Шевченка було присвоєно двом закладам вищої освіти, теперішнім національним університетам, у місті Києві та на сході України у місті Луганську.
Імˋя «пророка свободи слова» єднає молодь всієї України та надихає студентство на реалізацію своїх знань та компетентностей у відстоюванні ідеалів демократії, прав і свободи, майбутнього нашої держави.
Постать Тараса Шевченка, трохи нахилившись вперед, мовби, хоче щось сказати нам, поділитися думками та впевнити народ України, що достатньо комусь вклонятись, встаньте з колін, ви зробили правильній вибір, заради щасливої долі своїх дітей, онуків та загиблих за честь, свободу, незалежність країни. Пригадаємо один з шевченківських заповітів:
Свою Україну любіть,
Любіть її… Во времˋя люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.
Іван Франко називав Тараса Шевченка «великим факелом, що освітлює цілий новітній розвиток української літератури». Так нехай імˋя видатного поета та художника освітлює професійно-творчий шлях Луганського національного університету імені Тараса Шевченка у наступні сто років.
100-річний ювілей Університет зустрічає як лідер освіти та науки, як центр культурного розвитку Східноукраїнського регіону, виконуючи всі заповіти великого Кобзаря.
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА БАЖАЄМО УСПІХІВ ТА НАТХНЕННЯ!