На базі ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України та Боярської лісової дослідної станції вже вдруге відбулися Всеукраїнські спортивно-інтелектуальні змагання професійного спрямування «FORESTRY QUEST» серед студентів коледжів та університетів, що навчаються за спеціальністю «Лісове господарство». У змаганнях прийняли участь 15 команд з 10 областей України, серед яких команди 8 університетів та 7 коледжів. Команду нашого коледжу під назвою «Lubny foresters» представляли студенти IV курсу спеціальності «Лісове господарство»: Віталій Коваленко (група ЛГ-41), Євген Ткаченко (ЛГ-43), Каріна Дончик (ЛГ-43), Ігор Яременко (ЛГ-41). Очолював поїздку викладач фахових дисциплін Олександр Литвиненко.
Відкриття змагань відбулося у Еко-класі Ботанічного саду НУБіП України, де учасників привітали ректор університету професор Станіслав Ніколаєнко та директор ННІ лісового і садово-паркового господарства професор Петро Лакида.
Учасникам презентували таксаційний майданчик на території Ботсаду, відвідали Музей лісових звірів і птахів ім. професора О.О. Салганського та оглянути лабораторію інженерно-технічного забезпечення лісового комплексу фірми «Stihl».
Приємно зазначити, що наш коледж є своєрідною «кузнею кадрів» для інших навчальних закладів. Так, за команду «Тигри» НУБіП України виступав Олександр Горицький, випускник 2016 р., а випускниця 2019 р. і переможниця минулорічних змагань Анна Здоровик – за команду «Форест-Львів» НЛТУ України, Олександра Дейнеко та Микола Лопушенко, випускники 2018 р., виступали за харківську команду «Бобри» (ХНАУ ім. В.В.Докучаєва). Серед помічників оргкомітету також були наші випускники: Владислав Павлюченко, Владислав Старокожко та Яся Шахунова, випускники 2018 та 2019 рр.
Змагання «Forestry quest» складалися з 3 етапів:
І етап змагань був представлений двома конкурсами – «Заміна ланцюга бензомоторної пили», де Каріна Дончик зайняла 3 місце, та «Розкряжування колоди механізовано». Учасники показали свої вміння, спритність і точність при виконанні конкурсного завдання.
II етап «Forestry Quest» був найважчим, адже всім командам довелося подолати маршрут протяжністю близько 9 км та визначити на 8 «чек-поінтах» зразки природних об’єктів. Також необхідно було провести окомірну таксацію окремого дерева, що зростає та визначити об’єм колоди. І все це за мінімально можливий час… Для цього знадобилася неабияка фізична підготовка та знання із профільних дисциплін – дендрології, лісомисливського господарства, деревинознавства, лісозахисту, а також навики із лісової таксації і лісівництва.
III етап – це таксація лісового насадження, де потрібно було визначити середній діаметр і середню висоту деревостану, повноту деревостану, провести перелік дерев на пробній площі та визначити запас деревостану.
Боротьба за перемогу серед студентів – лісівників із усієї України була дуже напруженою, але нашим студентам вдалося вибороти високе друге місце. Приз у вигляді листка клена прибув до Лубен. Призери та всі учасники змагань отримали дипломи, подарунки та сувеніри від організаторів заходу. Приємно відзначити, що успішний виступ студентів нашого коледжу є результатом клопіткої та щоденної праці всього педагогічного колективу.
Олександр Литвиненко, викладач фахових дисциплін
Лубенського лісотехнічного коледжу