У світі, який швидко розвивається, молода людина не може володіти лише навичками вузького профілю пов’язаними з його професією, але мусить вчитися співпраці, роботі в команді, будувати професійні відносини, беручи до уваги культурний аспект, тим паче, якщо навчається в прикордонному регіоні.
Проект «Професійні навички без кордонів», реалізований Рільничою Школою в Новосєльцах у співпраці з Вишнянським коледжем Львівського національного аграрного університету, мав на меті поєднати професійне навчання з обміном досвіду та знаннями, формування суспільних навиків.
Вчителі та учні двох освітніх закладів з Польщі та України разом засвоїли професійні навички та водночас дізналися про культуру, традиції та історію своїх регіонів. Підготовлена заявка на участь в проекті «Польсько-українська рада обміном молоддю» передбачала організацію двох зустрічей молоді щодо вдосконалення практичних, професійних компетенцій ветеринарного фахівця.
Мета проекту: від створення ідеї до оцінювання, навчання співпраці, взаєморозуміння та діалогу, а також обмін досвідом та знаннями.
Перша зустріч відбулася в Польщі з 1 по 8 вересня 2019 року. Група складалася з 20 студентів та 2 опікунів. Під час перебування група відвідала Експериментальний відділ національного науково- дослідного інституту тваринництва в Хожелові, Інститут тваринництва в Оджехові та Заклад Ветеринарної Гігієни в Кросно. Під час занять учасники дізналися про проблеми, зокрема, у галузі ветеринарної медицини, про основні породи сільськогосподарських тварин, годівлю та здоров’я тварин, ветеринарний контроль та нагляд за ними в ЄС та Україні. Вони також під час екскурсії могли побачити Санок, Оджихонь та брали участь у традиційному фестивалі врожаю, який проходив в Новосєльце в цей час. Зустрічалися з народним колективом “ZiemiaSanocka”, що діє в OSP Nowosielce, та добровольчими пожежниками, які показували для них пожежні вправи.
Друга зустріч молоді відбулася в Україні, у Вишнянському коледжі ЛНАУ, з 24 вересня по 1 жовтня 2019 року, де молодь відвідала заняття у Львівському національному аграрному університеті, Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій ім.С. З. Гжицького, побували у ветеринарній клініці міста Львова. Також відвідали молочну ферму «Мукко», де побачили технологію виробництва сиру, познайомилися з фермерським господарством «Білаки», побували на фермі «Барком», що займається вирощуванням великої рогатої худоби та виготовленням якісних продуктів з власної сировини. Під час обміну в рамках проекту ми з нашими польськими друзями відвідали місто Львів. Проходячи старовинними вуличками Львова, ми побачили «маленький Париж» і дізнались величну історію цього міста.
Наприкінці обох зустрічей були проведені підсумки у Новосєльце та Вишні, під час яких ділилися набутим досвідом, а також враженнями від щоденних зустрічей.
Проект “Професійні навички без кордонів” фінансувався Польсько-Українською Радою Обміну Молоддю, грантом Міністерства освіти і науки та є яскравим прикладом плідної міжнародної співпраці, міжкультурного обміну та розвитку молоді.