Конкурентоспроможність будь-якої держави на ринку праці залежить від рівня професійної підготовки трудових ресурсів. Однією з провідних форм у сфері підготовки кваліфікованих кадрів на сьогодні виступає дуальна форма здобуття освіти. Основне завдання упровадження її елементів – усунути недоліки традиційних форм і методів навчання майбутніх спеціалістів, подолати розрив між теорією і практикою, освітою й виробництвом, підвищити якість підготовки здобувачів вищої освіти з урахуванням вимог роботодавців в умовах розвитку сучасного бізнесу. Як відбувається співпраця закладів освіти та підприємницьких структур, якими є права та обов’язки кожної зі сторін – викладено у Положенні про дуальну форму здобуття освіти, яке набуло чинності 06.03.2020р. Дуальна система сприяє більшій інтеграції у сфері освіти, науки та бізнесу.
ВСП «Лубенський фінансово-економічний фаховий коледж ПДАА» постійно підтримує зв’язок з виробництвом, зокрема, – це співпраця з роботодавцями. Особливо важливого значення вона набуває під час практичної підготовки майбутніх фахівців. Прикладом цього у коледжі є навчальна практика з дисципліни «Комерційна діяльність» студентів спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», яка тривала з 22 лютого до 15 березня. Базами для проходження практики є продовольчі і непродовольчі магазини м.Лубен. При цьому укладається двосторонній договір про співпрацю, а за студентами закріплюються керівники практики від коледжу і від підприємства.
Метою практики є – вивчення основних правил торгівельного обслуговування населення та особливостей експлуатації торгово-технологічного обладнання. За період навчальної практики студенти вивчають будову та основні експлуатаційні характеристиками РРО; знайомляться з обладнанням для зчитування штрихового коду та порядком технічного обслуговування РРО; досліджують товарний асортимент та вимоги до якості продовольчих та непродовольчих товарів; беруть участь у процесі приймання товарів спільно з матеріально-відповідальними особами; перевіряють ціни на товари, що надійшли; допомагають в реалізації рекламної політики магазину; дотримуючись правил професійної етики, що відповідають вимогам кваліфікаційної характеристики продавця.
Після закінчення практики студенти захищають індивідуальний звіт, у якому висвітлюють перелік всіх видів роботи; обґрунтовують висновки та дають свої пропозиції згідно програми практики.
Дякуємо керівникам підприємницьких структур за співпрацю з навчальним закладом та створення належних умов для організації практичного навчання студентів.
Юлія Пшенична, Вікторія Пономаренко, викладачі
ВСП «Лубенський фінансово-економічний
фаховий коледж Полтавської ДАА»