логотип

Бізнес та освіта: зміни в найближчому майбутньому | ДУ «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Початок проведення масштабного експерименту з впровадження дуальної форми здобуття освіти став темою наради яка відбулася 14 листопада п.р. з представниками 44 закладів фахової передвищої та вищої освіти під головуванням Міністерства освіти і науки України.

У нараді взяли участь представники університетів, коледжів, бізнесу, органів влади, громадських організацій. Говорили про те, чим дуальна форма здобуття освіти відрізняється від інших форм навчання, про зміни в законодавстві, обговорювали напрями подальшої роботи та багато інших вкрай актуальних для бізнесу та освіти питань. Було презентовано основні складові проєкту Положення про дуальну форму здобуття вищої та фахової передвищої освіти.

Нагадаю, що завдяки популяризації дуальної освіти в Україні вдалося створити загальні правила співпраці зацікавлених сторін під час впровадження дуальних програм і сприйняття їх на національному рівні. Проєкт об’єднав  освітян, представників ринку праці та фахової спільноти. У 2018 році Кабінет Міністрів схвалив Концепцію дуальної форми здобуття, пройшли громадське обговорення Положення про дуальну форму здобуття вищої та фахової передвищої освіти, а також Типовий договір про здобуття вищої, фахової передвищої освіти за дуальною формою. Ці документи мають допомогти розгортанню пілотних проєктів із впровадження дуальної форми здобуття освіти на рівні вищої та фахової передвищої освіти.

Так, у 2019 році стартував масштабний експеримент щодо впровадження дуальної форми здобуття освіти у 44 закладах фахової передвищої та вищої освіти який триватиме до 2023 року. Генеральний директор Директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки Олег Шаров підкреслив, що до експерименту долучилися університети та коледжі різних областей. Він наголосив, що наразі законодавче поле дуальної освіти перебуває на стадії формування, тому для цього у Міністерстві освіти і науки України створено робочу групу, яка напрацювала перші законодавчі ініціативи, передані до Верховної Ради та використані під час підготовки законопроєкту № 2299 про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту». Народні депутати ухвалили зміни в першому читанні.  Пан Шаров  наголосив, що МОН і особисто Міністер освіти і науки Ганна Новосад приділяють дуже велику увагу саме впровадженню дуальної форми здобуття освіти як перспективної форми співпраці закладів освіти, роботодавців і здобувачів освіти.

Активною була позиція роботодавців щодо впровадження дуальної форми здобуття освіти та представлено можливість співпраці з цього напряму не тільки з великим, а й  з малим та середнім бізнесом.

Залишити коментар