1 листопада п.р. на базі Глухівського агротехнічного інституту імені С.А. Ковпака СНАУ відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні моделі розвитку агропромислового виробництва: виклики та перспективи», присвячена 120-річчю заснування навчального закладу.
Під час пленарного засідання директор Глухівського агротехнічного інституту імені С.А. Ковпака СНАУ Анатолій Литвиненко привітав учасників конференції, зазначивши, що обговорення наукових надбань аграрних навчальних закладів на базі інституту стає вже традицією. Він зупинився на пріоритетних напрямках діяльності інституту: використанні інноваційних педагогічних технологій, науково-дослідній роботі, студентському самоврядуванні, соціальній політиці, участі у міжнародних проектах тощо.
Також на пленарному засіданні розглянули питання, пов’язані із підготовкою фахівців для аграрного сектору України. Перший проректор Сумського національного аграрного університету Микола Курило говорив про перспективи розвитку коледжів в умовах реформування освіти України.
Про практичне навчання студентів у технікумах і коледжах як основної складової підготовки кваліфікованих фахівців мова йшла у доповіді завідувача науково-методичним кабінетом інженерно-технічної та технологічної освіти Науково-методичного центру ВФПО Володимира Шевченка. Крім цього, він звернув увагу на проблеми кадрового забезпечення ринку праці, пріоритети освітньої політики та сильні сторони аграрної освіти: впровадження дуальної форми навчання, підготовленість сучасного фахівця до вимог бізнесу тощо.
Директор із персоналу ПАТ «Сумиобленерго» Микола Деркач виступив із доповіддю на тему: «Вимоги сучасного виробництва до підготовки фахівців енергетичної галузі». Серед іншого мова йшла про необхідну відповідність оснащення лабораторій навчальних закладів сучасному обладнанню, на якому працюють обленерго.
Завідувач кафедри технологій і засобів механізації аграрного виробництва Полтавської державної аграрної академії Віктор Шейченко доповідав на тему: «Зерно кукурудзи – фактор зменшення енергетичної залежності».
У рамках конференції працювали три секції: «Механізація та організація виробництва аграрної продукції», «Енергоефективні технології в автоматизованих процесах АПК», «Підготовка фахівців для аграрного сектору: проблеми, перспективи, інновації».
За результатами конференції буде видано збірник статей і тез доповідей науково-практичної конференції «Сучасні моделі розвитку агропромислового виробництва: виклики та перспективи».
Залишити коментар
Ви повинні бути <a href="https://nmc-vfpo.com/wp-login.php?redirect_to=https%3A%2F%2Fnmc-vfpo.com%2Fstory%2Fnaukovo-praktychna-konferencziya-suchasni-modeli-rozvytku-agropromyslovogo-vyrobnycztva-vyklyky-ta-perspektyvy%2F">авторизований</a>, щоб залишити коментар.