У рамках німецько-українського проекту «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України» 17–20 вересня поточного року на базі Іллінецького державного аграрного коледжу відбувся практичний семінар «Менеджмент відтворення великої рогатої худоби», модератором якого був німецький експерт Крістіан Бюттель. У цьому заході взяли участь 18 викладачів з 9 закладів освіти (Мирогощанський аграрний коледж, Липковатівський аграрний коледж, Іллінецький державний аграрний коледж, Хомутецький ветеринарно-технологічний коледж Полтавської ДАА, Золотоніський коледж ветеринарної медицини Білоцерківського НАУ, Новомосковський коледж Дніпровського ДАЕУ, ВСП «Василівський коледж Таврійського ДАТУ», Компаніївський коледж ветеринарної медицини Білоцерківського НАУ, ВП НУБіП України «Немішаївський агротехнічний коледж») та студенти Іллінецького державного аграрного коледжу.
Учасники семінару протягом чотирьох днів мали можливість отримати теоретичні знання щодо менеджменту відтворення тварин, а саме методів і допоміжних засобів для визначення та контролю тічки і охоти у корів, застосування програм синхронізації статевої функції самок, проблем, пов’язаних із заплідненістю тварин та запобігання їм.
Також розглянуто питання поліпшення відтворювальної здатності самок. Німецький колега акцентував увагу на тому, що важливе значення для умов відтворювальної здатності тварин має кондиція вгодованості тварин, уміст складових компонентів молока, стан ратиць та умови годівлі і утримання тварин, розмороження та використання замороженої сперми тощо. Викладачі та студенти разом з німецьким експертом практично відпрацьовували отримані знання на тваринах навчально-виробничої ферми коледжу, де проводили ректальні дослідження самок, оцінювали стан зовнішніх статевих органів, яєчників і матки, визначали терміни тільності корів методом пальпації та ультразвуковим дослідженням.
Окрім того, учасники семінару мали можливість ознайомитися та проаналізувати кормову базу для тварин, оцінити якість силосу, сінажу, грубих кормів і комбікормів, визначити їх якість і вплив на відтворювальну здатність і продуктивність корів.
Учасники семінару мали нагоду відвідати молочне підприємство «LOOSTDORF», де ознайомилися з європейським обладнанням і новітніми технологіями виробництва питного молока шляхом ультрапастеризації та обробкою пари кисломолочних продуктів, спредів, коктейлів, вершків, кондитерських кремів, а також відвідали яблуневий сад Іллінецького державного аграрного коледжу та ознайомились з технологією капельного поливу.
По завершенні семінару учасники отримали сертифікати та щиро дякували організаторам коледжу за прекрасно створені умови роботи.
Залишити коментар
Ви повинні бути <a href="https://nmc-vfpo.com/wp-login.php?redirect_to=https%3A%2F%2Fnmc-vfpo.com%2Fstory%2Fpraktychnyj-seminar-menedzhment-vidtvorennya-velykoyi-rogatoyi-hudoby%2F">авторизований</a>, щоб залишити коментар.