Минулого тижня у Миколаївському НАУ відбулася науково-практична конференція, присвячена 119-й річниці з дня народження видатного українського науковця – академіка П.М. Василенка.
Таврійський державний агротехнологічний університету ім. Дмитра Моторного на ній представляв проректор з наукової роботи Володимир Надикто і завідувач кафедри сільськогосподарських машин Олександр Караєв.
Дана конференція покликана висвітлювати основні досягнення вітчизняної аграрної науки у розв’язанні проблем землеробської механіки. З огляду на це – наукова доповідь В. Надикти була присвячена певним успіхам Таврійського ДАТУ в удосконаленні технології і технічних засобів для обробітку парів в посушливих умовах півдня України.
Нині маємо хоча і парадокс, але факт: площі запроваджуваних парів значні, а ефективність догляду за ними бажає (і дуже!) бути кращою. Головна причина полягаю у тому, що вітчизняні аграрії володіють малоефективними технологічними прийомами і технічними засобами для догляду за парами. Особливо в умовах нестачі ґрунтової вологи, яку землероби за весняно-літній період не тільки не накопичують, а навпаки – систематично втрачають. У підсумку на момент сівби більшість із них перед посівом озимини мають вільні поля як від бур’янів, так і від…вологи. Що відбувається далі – вважаю читачі добре знають і самі.
Узагальнивши вітчизняний і світовий науково-практичний досвід із цієї проблеми, науковці ТДАТУ удосконалили технологію і розробили принципово нове знаряддя для догляду за парами в посушливих ґрунтово-кліматичних умовах.
Аналіз отриманих результатів з цього питання практично повністю підтверджує справедливість попередньо сформульованих наукових гіпотез. На підставі цього науковцями Таврійського ДАТУ ім. Дмитра Моторного розроблено технічну документацію на знаряддя для обробітку парів. Наперед передбачаючи відповідну реакцію з боку науковців слід зазначити, що робочі органи цього знаряддя суттєво відрізняються від тих, які свого часу застосовував А.Г. Радченко у своїй загальновідомій бороні.
Прес-служба ТДАТУ
Залишити коментар
Ви повинні бути <a href="https://nmc-vfpo.com/wp-login.php?redirect_to=https%3A%2F%2Fnmc-vfpo.com%2Fstory%2Fuchast-naukovcziv-tdatu-u-rozvyazanni-problem-zemlerobskoyi-mehaniky%2F">авторизований</a>, щоб залишити коментар.