Діджиталізація процесів, цифрова трансформація, цифрова освіта як ніколи актуальні на теперішній час. Проте діджиталізація внутрішніх систем на сільськогосподарських підприємствах значно відстає від країн Євросоюзу. А особливо нестачу електронних цифрових послуг відчуває галузь тваринництва в Україні. Для набуття досвіду та впровадження цифрових технологій у тваринництві, в рамках німецько-українського проєкту “Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України” (FABU), 16 – 17 червня відбувся практичний семінар на тему «Системи цифрового управління стадом». Учасниками семінару були викладачі закладів фахової передвищої освіти. Про впровадження цифрових технологій та приклади застосування системи «розумної ферми» цікаво й доступно розповідав референт проєкту д-р Віктор Йозеф.
Основні питання, які висвітлив німецький експерт Віктор Йозеф – специфіка цифрового управління стадом; огляд основних функцій та систем діджитал-менеджменту; робота систем точного тваринництва на прикладі програм управління стадом WinOpti, RumiWhatch, Milkline DataFlow; застосування систем контролю точного тваринництва для галузей свинарства, скотарства, птахівництва; переваги та недоліки «розумної ферми».
Питання практичного застосування програми HERDEplus менеджменту стада розкрила німецький експерт фірми dsp-Agrosoft GmbH Тереза Румпхорст.
Одним зі спікерів був Павло Паламарчук, представник компанії Юніформ-Агрі, яка на ринку молочного тваринництва працює вже понад 30 років. Головний офіс компанії знаходиться у Нідерландах, по сусідству з найвисокопродуктивнішими стадами молочної худоби в світі. Компанія створює краще програмне забезпечення управління стадом. Юніформ-Агрі також відома завдяки плідній співпраці з іншими компаніями, що працюють у молочному тваринництві. Павло Паламарчук детально презентував програму UnifornAgri та ознайомив слухачів з можливостями використання її на практиці, наголосивши на тому, що цією програмою переважно користуються молочні господарства в Україні. Учасники семінару вели жваву дискусію, з питань використання систем цифрового управління стадом з обговоренням особливостей впровадження їх у сільському господарстві України. Отримані знання з систем цифрового управління стадом будуть використані та відображені в навчальних програмах для сприяння розуміння значення цифрових технологій, стимулювання нових розробок та корисного використання їх на практиці у викладанні дисципліни «Діджиталізація в тваринництві».
Учасники заходу відзначили, що практичний семінар пройшов цікаво, змістовно, на високому професійному рівні.