логотип

VІІ-Й РЕГІОНАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС «МУЗИКА, ЩО ЄДНАЄ МОЛОДЬ 2023» | Науково-методичний центр ВФПО

Сьомий Регіональний фестиваль-конкурс вокально-інструментальної творчості учнівської молоді «Музика, що єднає молодь» пройшов у Бердичеві! В ньому взяли участь представники загальноосвітніх і музичних шкіл, мистецьких та позашкільних закладів освіти міста і району, різних куточків Житомирської та Вінницької областей і Києва. На сцені актової зали відділення музичного мистецтва Бердичівського педагогічного фахового коледжу зустрілися міські колективи і виконавці, приїхали й учасники з смт Любар. Представники інших регіонів приєдналися дистанційно. Музика об’єднала близько ста конкурсантів.

Ідея проводити фестиваль-конкурс вокально-інструментальної творчості «Музика, що єднає молодь» виникла ще в 2015-му. І вже наступного року Бердичівський педагогічний коледж приймав на своїй сцені юних талантів двох областей. Нинішня березнева зустріч проходила в рік, затьмарений війною. У камерному просторі актової зали відділення музичного мистецтва зібралися шанувальники і поціновувачі прекрасного. «Ми маємо чим пишатися і ким гордитися, адже переможці фестивалю – теперішня творча студентська молодь Бердичівського педагогічного коледжу, закладу, де щодня втілюються мрії, сподівання і надії. Лише з любов’ю, радістю, музикою та піснею в серці звершуються дива. І їх здійснюєте ви – творча учнівська молодь України!» – привітали учасників елегантні та вишукані ведучі, 9-класниця Бердичівської міської гуманітарної гімназії № 2, майбутня абітурієнтка відділення «Музичне мистецтво» БПФК Катерина Шадура і випускник педагогічного коледжу Богдан Беззубець.

Початок події – емоційно піднесений виступ гостей – духового оркестру Бердичівської музичної школи під керівництвом Миколи Горая. Хвилюючий ліризм мелодії романсу «Черемшина» та жартівливі інтонації української народної пісні «Ти до мене не ходи» дарували заряд позитиву, надихали і створювали особливий настрій. «Ми маємо перш за все дякувати Збройним Силам України за те, що тримають над нами мирне небо, за можливість зустрічатися на таких дійствах, – звернулася до присутніх заступник директора з гуманітарної освіти і виховання Наталія Дукач. – Впевнені, що на фестивалі засяють нові таланти». Методист відділення «Музичне мистецтво» Ірина Жеревчук нагадала: конкурс проходить в очно-дистанційному форматі: «Думаю, надалі географія учасників стане ще ширшою. Глибоко вдячні всім конкурсантам, їх викладачам і батькам, адже за кожним виступом – колосальна праця».

У складі професійного журі – справжні метри одного з найкращих закладів освіти міста та області: методист відділення «Музичне мистецтво», голова предметно-циклової комісії викладачів гри на фортепіано Ірина Жеревчук, старший викладач, викладач постановки голосу Людмила Галів, голова предметно-циклової комісії викладачів гри на народних інструментах Тарас Дем’янчук і куратор проєкту, викладач-методист, викладач хорового диригування та хорових дисциплін Ольга Яблонська. Судді оцінювали виконавську майстерність, артистизм, оригінальність, розкриття художнього образу та сценічну культуру юних конкурсантів.

Фестиваль проводився у декількох номінаціях: виступали вокалісти та інструменталісти – солісти, дуети, тріо, квартети й ансамблі. Звучали академічний, народний та естрадний спів, виконувалися твори на різних інструментах.
Линула музика, злітала птахом – і спливали спогади, перепліталися почуття, в

уяві поставали картини та народжувалися образи…

Непомітно сплив час, конкурсна програма добігла кінця. Куратор проєкту, організатор і натхненниця фестивалю, викладач Бердичівського педагогічного коледжу Ольга Яблонська адресувала слова щирої подяки всім, хто взяв участь у мистецькій події. І поки журі обговорювало та оцінювало виступи, голова циклової комісії викладачів хорового диригування Ліна Зеленянська та викладач диригентсько-хорових дисциплін Алла Стеценко представили відеопрезентацію БПФК, який у квітні відзначатиме віковий ювілей.
У перерві студентки-другокурсниці Марія Вітюк, Руслана Шевчук та Олена Пасічник обмінювалися враженнями: «Сьогодні побачили різних виконавців, які розкривали свій потенціал у кількох номінаціях. Найбільше вразили виступи вихованців Бердичівської музичної школи. Особливо запам’яталася одухотворена гра дуету гітаристок Ангеліни Філіпенко та Олександри Янковської…» Дійсно, етюд-балада Костянтина Чечені та мелодія Nino Rota з кінофільму «Хрещений батько» полонили публіку… Даніела Трачук, 14-річна учениця Бердичівської музичної школи, переможниця і володарка Ґран-прі конкурсів різних рівнів, уперше взяла участь у фестивалі вокально-інструменталної творчості «Музика, що єднає молодь»: «Організатори створили доброзичливу, теплу атмосферу. Відчувається високий виконавський рівень конкурсантів. Ми з моїми викладачами обрали для виступу п’єсу «Безперервний рух» Олександра Литвинова і танго «Por una cabeza» Карлоса Гарделя. Для мене дуже важливою є думка авторитетних суддів».
Журі підбило підсумки: у кожній номінації були визначені і нагороджені Дипломами переможці конкурсу. Жодний учасник не залишився без відзнаки. Бердичівляни потрапили до когорти найкращих із кращих чимало разів. Переможцями в номінації «Вокальне мистецтво» стали вихованці музичної школи Євгеній Мізик (керівник – Інна Бузі) і дует «Два дюйми вітру» Анастасії Гайдаманчук та Оксани Ковалевської (керівник – Анастасія Вітюк), Ґран-прі отримала Анна Кронівець (ліцей «Територія 12», керівник – Лариса Власюк). Також у цьому напрямку Дипломом І ступеня відзначена Аліна Мартинчук (Дитяча музична школа №13 ім. М. І. Глінки м. Києва, керівник – Інна Дубик, концертмейстер – Єлизавета Коваль). Перемогу в номінації «Інструментальне мистецтво» здобули учні Бердичівської музичної школи: акордеоніст Євгеній Слюсар (керівник – Людмила Зарбишева) і скрипалька Данієла Трачук (керівник – Ірина Марців, концертмейстер – Камелія Тодосова), а також ансамбль гітаристів у складі Олександри Мартинчук, Кирила Федотьєва і Макара Пінковського (музична школа Коростишівської міської ради, керівник – Тамара Тарасова). Володарем Ґран-прі став гітарист Назар Чабанюк (Хмільницька школа мистецтв, керівник – Наталія Кошель). Віват переможцям та їх педагогам-наставникам! Вітаємо, пишаємося, бажаємо нових успіхів!

Для когось з учасників мистецької події VІІ-й Регіональний фестиваль-конкурс «Музика, що єднає молодь 2023» відкриє нові можливості для творчого розвитку, а когось стежина приведе у майбутньому до Бердичівського педагогічного фахового коледжу, який тепло прийме юних обдарувань у свою студентську родину.

Музика єднає творчу молодь, музика дає сили долати непрості випробування, зміцнює дух та вселяє віру в Перемогу. І лине над землею, несучи на крилах добро, надію та любов…

Вікторія Кучерява,
журналіст газети «Ріо Бердичів»