логотип

Запобігання та виявлення корупції | Науково-методичний центр ВФПО

01.01.2020 р. набрав чинності Закон України від 17.10.2019 р. № 198-IX «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції». Найбільш прикметними є його норми  щодо викривачів корупції. Тож з’ясуємо — хто такий викривач і як він може повідомити про правопорушення.

Насамперед викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Крім того, відповідно до внесених до Кодексу України про адміністративні правопорушення змін викривач є свідком у справах про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.

Ці особи, які надають допомогу в запобіганні та протидії корупції, перебувають під захистом держави –  таке  право у них виникає у разі повідомленням про вчинення корупційної діяльності іншими особами. Також їм надаються гарантії захисту щодо анонімності та нерозголошення інформації щодо них.

Повідомлення про корупцію може бути здійснено як працівниками фіскальної служби, так і представниками бізнесу, без зазначення авторства, тобто анонімно з використанням будь-якого каналу зв’язку.

Таке анонімне повідомлення про порушення законодавства підлягатиме безперечному розгляду, якщо наведена в ньому інформація стосуватиметься конкретної особи та міститиме фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Викривач не несе юридичної відповідальності за повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, поширення зазначеної у повідомленні інформації, незважаючи на можливе порушення таким повідомленням своїх службових, цивільних, трудових чи інших обов’язків або зобов’язань.

Наголошуємо на тому, Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти  на постійній основі проводиться роз’яснювально-профілактична робота серед працівників. Вживаються всі необхідні заходи щодо запобігання вчинення корупційної діяльності.

Працівники завжди можуть отримати роз’яснення від уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції, які стосуються корупційних правопорушень. А також повідомити про факти можливих корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією, одним із способів, зокрема:

– з використанням засобів поштового зв’язку, на адресу: 01135, м. Київ,  вул. Смілянська, 11;

– на електронну адресу уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції [email protected] (крім звернень громадян та запитів на отримання публічної інформації);

– у письмовому вигляді та/або засобами телефонного зв’язку (контактний телефон: (044) 242-11-65,  уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції.

Хто такий викривач і як він може повідомити про правопорушення

Пам’ятка працівникам Державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти», встановлених розділом IV Закону України «Про запобігання корупції»

Роз’яснення НАЗК щодо застосування окремих положень Закону України “Про запобігання корупції”  від 29.12.2021 №11

Роз’яснення №4 від 07.03.2022 щодо застосування окремих положень Закону України “Про запобігання корупції” стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок)

ВАЖЛИВО! Інфографіка-роз’яснення щодо подання декларації в умовах воєнного стану

 

 

 

 

 

 

 

 

Методичні рекомендації НАЗК Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції від 21.10.2022 № 13

Про супровід компії з електронного декларування 2021 р. (роз’яснення НАЗК)

План заходів уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції на 2021 рік

Звіт уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції в Науково-методичному центрі ВФПО за 2021 рік

План заходів уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції в Науково-методичному центрі ВФПО на 2022 рік

Звіт щодо виконання плану заходів уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції в Науково-методичному центрі ВФПО за 2022 рік

План заходів уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції в Науково-методичному центрі ВФПО на 2023 рік

Звіт щодо виконання плану заходів уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції в Науково-методичному центрі ВФПО за 2023 рік

План заходів уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції в Науково-методичному центрі ВФПО на 2024 рік

Положення про уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції в Науково-методичному центрі ВФПО

 

 

[collapse title=”Інформація”]Пам’ятку розроблено згідно із Законом України «Про запобігання корупції» та Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування затвердженого наказом НАЗК від 12. грудня 2019 року № 168/19.

Метою пам’ятки є ознайомлення працівників з порядком подачі декларації  суб’єктом декларування у зв’язку з припиненням діяльності.

Важливо знати з редакції Порядку вилучено норму, яка зобов’язувала суб’єкта декларування при звільненні за власною ініціативою подавати декларацію у день фактичного звільнення.

У чинній редакції Порядку зазначено, декларація перед звільненням — декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах “а”, “в” пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах “а”, “в” пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.

Відповідно до абзацу другого статті 45 Закону особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах “а” і “в” пункту 2 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів.

 Пам’ятка розроблена уповноваженою з питань запобігання та виявлення корупції[/collapse]


 

Роз’яснення щодо заповнення декларацій