«У цьому році ми всі можемо стати Героями Серця, обіцяючи собі і тим, хто нам небайдужий, піклуватися про наші серця» – запевняють студенти першого курсу Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну.
29 вересня у світі відзначається Всесвітній День серця (World Heart Day), який вперше був організований у 1999 році з ініціативи Всесвітньої федерації серця. Цю акцію підтримали Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), ЮНЕСКО та інші організації. Особлива увага цього року приділяється популяризації теми: «Використовуйте Серце для суспільства, своїх близьких і себе».
Метою введення Всесвітнього дня серця в міжнародний календар є в першу чергу підвищення інформованості населення планети про небезпеку, яку несуть серцево-судинні захворювання. Ловіть 10 фактів про серце: Протягом п’яти хвилин серце прокачує п’ять літрів крові. За годину воно робить у середньому 4 тисячі 200 ударів і перекачує 300 літрів крові; У серці постійно перебуває близько 5% від усієї крові людського тіла; Серце жінки важить близько 250–300 грамів, а чоловіка – 300–350 грамів; Щодня серце генерує енергії достатньо, щоб привести в рух вантажівку й перемістити її на 25 кілометрів. За все життя це еквівалентно переміщенню такої вантажівки на дистанцію, рівну відстані до Місяця й назад; Звичайний кухонний водопровідний кран повинен бути безперервно увімкненим більше ніж 40 років, щоб пропустити стільки води, скільки крові прокачує серце людини з середньою тривалістю життя через себе. Серцеві захворювання протягом усієї історії людства забрали більше людських життів, ніж усі війни на Землі разом узяті; За даними дослідження Гарвардської медичної школи, одним із найбільш негативних чинників для роботи серця є погана екологія; За одне скорочення серце викидає в середньому 60 мілілітрів крові. Це 420 мілілітрів на хвилину, більше ніж 25 літрів на годину, 600 літрів на добу, понад 200 тисяч літрів на рік; За статистикою, найбільша кількість інфарктів відбувається по понеділках, між 7 і 10 годинами ранку; Існують моменти перепочинку між скороченнями серця. За час життя воно «відпочиває» близько 20 років.