логотип

Агроінтернатура: програма стажування для студентів ТДАТУ

У Таврійському державному агротехнологічному університеті триває впровадження проекту

«Агроінтернатура», коли студенти в період навчання, мають можливість пройти стажування на провідних підприємствах Запорізької області, з отриманням іменної стипендії.

«Агроінтернатура» – пілотний проект, його реалізація стала можливим завдяки ініціативі Інституту підвищення кваліфікації ТДАТУ і Українсько-канадського бізнес-проекту розвитку плодоовочівництва (UHBDP). Стартувала Агроінтернатура в 2015 році, тоді для проходження стажування, за підсумками співбесіди, були відібрані перші п’ять студентів різних спеціальностей: «Маркетинг», «Облік і аудит», «Економіка підприємств», «Обладнання переробних і харчових виробництв». Їх направили на одне з провідних підприємств нашого регіону ТОВ СПП «Лана» (с. Плодородне Михайлівського району). Протягом всього періоду стажування хлопці отримували стипендію від партнерів Українсько-канадського бізнес-проекту, а підприємство забезпечило умови проживання та харчування.

Як розповів директор Інституту післядипломної освіти ТДАТУ Геннадій Подшивалов, ідея створення Агроінтернатури для студентів виникла саме тому, що практика – це ключовий момент у програмі навчання. Одним із завдань проекту є організація проходження стажування студентів на провідних аграрних підприємствах Запорізької області, щоб продемонструвати їм весь цикл виробництва і дати реальний досвід. Від такої співпраці виграють обидві сторони: майбутні фахівці опановують навички своєї професії, а роботодавці готують кадри для розвитку своїх виробництв. Троє з п’яти студентів після закінчення університету отримали місце роботи.

Згодом, географія «Агроінтернатури» розширилася: збільшилася кількість студентів і підприємств. З моменту впровадження проекту в ньому взяли участь 32 студента. У цьому навчальному році в рамках програми проходять стажування 11 студентів на базі восьми великих плодоовочевих компаній Запорізької області. Програма «Агроінтернатура» буде реалізовуватися до 2021 року, планується, що за цей період в ній візьмуть участь близько 50 студентів ТДАТУ. Слід зазначити, що поряд з агроінтернатурою в університеті також повним ходом впроваджується дуальна форма навчання, завдяки якій студенти направляються на профільні підприємства і отримують практичні навички своєї майбутньої професії з гідною заробітною платою.

Прес-служба ТДАТУ