Сучасні агропідприємства приділяють особливу увагу практичним компетенціям своїх працівників та вимагають знання усіх тонкощів своєї справи. Також слід сказати, що останнім часом досить активно розвивається садівництво, ягідництво в нашому регіоні. Таким чином, конкурентоздатний агроном на ринку праці повинен володіти широким та ґрунтовним спектром знань та навичок в агрономії.
Тому, 22 жовтня 2014 року було засновано Центр професійного навчання з робітничої спеціальності «Плодоовочівник», який відноситься до інституту підвищення кваліфікації ТДАТУ.
Організація курсів дозволила підвищувати практичну сторону в професійній майстерності студентів в рамках засвоєння матеріалу, який викладається згідно програми обов’язкових дисциплін. За період навчання (жовтень-квітень) студенти отримують практичні навички з овочівництва відкритого та закритого ґрунту, плодівництва. Ці знання в майбутньому забезпечать змогу отримати гарантоване місце при працевлаштуванні.
Відомо, що роботодавці надають перевагу випускникам, які мають практичні навички, підтверджені свідоцтвом встановленого зразка, окрім теоретичних знань. За ці роки закінчили курси 137 студентів.
Для забезпечення навчального процесу з робітничої професії «Плодоовочівник» задіяні викладачі кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії, які мають фахову підготовку, науковий ступінь та вчене звання, довгий стаж роботи зі спеціальності.
Для якісного забезпечення практичної підготовки в університеті з професії «Плодоовочівник» є власний навчально-науковий, виробничий центр ТДАТУ, загальна площа якого становить 1300 га, а також науково-дослідний сад (с. Нове) – 60 га. У ННВЦ вирощують овочеві культури (відкритий та закритий грунт).
У науково-дослідному саду вирощують плодові культури: черешню, персик, абрикос. Також з 2010 року в університеті закладено розсадник для вирощування саджанців плодових культур. Для отримання навичок вирощування овочевих культур у закритому ґрунті у 2012 році на території університету, біля учбового корпусу №5, було збудовано дві теплиці загальною площею 6 соток.
Для практичної підготовки плодоовочівників існують договори про співробітництво із Мелітопольською дослідною станцією імені М.Ф. Сидоренка Інститута садівництва НААН України, районними сортодослідними станціями, ВАТ «Блексі фрут компані», ТОВ «ВКФ «Мелітопольська черешня», ДПДГ «Мелітопольське».
Навчальний процес повністю забезпечений необхідним обладнанням, приладами, інструментами. Отже, наявне матеріально-технічне забезпечення відповідає вимогам підготовки кваліфікованих робітників за зазначеною професією.
Ми запрошуємо до навчання та оволодіння професією Плодоовочівника не лише студентів, а й усіх кому знадобляться у подальшій роботі отримані знання.
Прес-служба ТДАТУ