Пріоритетними питаннями сучасного світового суспільства є розвиток сталого сільського господарства, добробут тварин. Благополуччя тварин і здоров’я молочного стада – передумова високої продуктивності. Тому потрібно дотримуватися певних правил утримання, годівлі, доступу до води, відпочинку та пересування тварин. Для прибуткового молочного виробництва молочно-тваринницька ферма повинна мати конструкцію, що відповідає біологічним потребам відповідного виду тварин, екологічним нормам, і дає можливість досягнути економії праці й коштів. Пов’язані з цим вимоги до мікроклімату корівника, форм утримання в закритих приміщеннях, механізації робочих процесів та економії коштів частково взаємно суперечливі й змушують іти на компроміси.
Саме на вебінарі «Утримання тварин, що відповідає біологічним вимогам виду, та будівництво приміщень у молочному скотарстві», який відбувся 13-14 червня у рамках проєкту FABU «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України», йшлося про утримання тварин та будівництво приміщень відповідно до вимог благополуччя, добробуту та біологічних потреб певного виду тварин. Учасниками вебінару були науково-педагогічні та педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти. Референт Бернд Генн детально ознайомив слухачів з прив’язним та безприв’язним утриманням в корівниках, їх перевагами і недоліками, вимогами до будівельних конструкцій з врахуванням мікроклімату, вентиляції і планування функціональних зон (годівлі, напування, вільного пересування тварин, зони лежання, доїльно-молочний, пологовий блоки). Крім того, було розглянуто вимоги до будівельних конструкцій утримання тварин з глибокою підстилкою, з шаром утрамбованого гною, на компості та покриттів підлоги ( асфальтної, бетонної з насічками, щілинної, резинової). Також Бернд Генна зупинився на характеристиці найбільш поширених і актуальних доїльних установок та автоматизованих систем доїння (доярі-роботи), їх розміщенні в зоні доїння.
Присутні мали змогу в режимі реального часу на прикладі німецького фермерського господарства познайомитися із вимогами до утримання молочних корів та здоров’я тварин, формами утримання в закритому приміщенні у молочному скотарстві.
За результатами онлайн-вебінару учасники отримали сертифікати та висловили вдячність організаторам заходу та німецьким референтам Бернду Генну та Роберту Грімму за цікаву, змістовну та професійну інформацію, яку обов’язково використають в освітньому процесі.