логотип

Ректор ЖНАЕУ відвідав зустріч із астронавткою Гайдемарі Стефанишин Пайпер

 З нагоди  відзначення Всесвітнього тижня космосу Посольство США в Україні організувало візит астронавтки NASA Гайдемарі Стефанишин Пайпер.

Цьогоріч  вона відвідала 4 міста України: Львів, Харків, Київ та Житомир. Зокрема, 12 жовтня відбулась зустріч з Гайдемарі Стефанишин Пайпер в Музеї космонавтики ім. С. П. Корольова у Житомирі.

Більше  сотні відвідувачів, серед яких голова Житомирської облради Володимир Ширма, ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан, а також викладачі та студенти цього закладу вищої освіти, прийшли на  захід з досвідченою астронавткою.

Розпочалась зустріч із покладання квітів до пам’ятника Сергія Корольова. Після, Гайдемарі, відвідала експозицію музею, адже мала велике бажання “познайомитись з радянською космонавтикою.”  Вона розповідала присутнім про свій шлях до космосу, підготовку та польоти, показувала відео та відповідала на різноманітні запитання.

Користуючись нагодою, ректор ЖНАЕУ  нагадав, що наразі навчальний заклад активно продовжує та розвиває космічну історію краю, де  музей космонавтики та військовий інститут носять ім’я Корольова, діє приватна обсерваторія тощо. За останні кілька місяців агроуніверситет підписав низку угод про співпрацю в космічній сфері, у січні  на базі закладу вищої освіти вперше  відбувся  форум  «Космічні технології для агробізнесу», а у червні – масштабний Національний форум «Корольов. Космос. Житомир». Наприкінці серпня у рамках створення спільно з Державним космічним агентством України та Національним центром управління та випробувань космічних засобів регіонального космічного центру “Полісся”  у ЖНАЕУ встановили антенну станцію для прийому інформації з космічних апаратів.

Гайдемарі – перша жінка-астронавт, яка розгорнула український прапор у космосі. Українка, американка та німкеня: саме таку національність визначає для себе Гайді. Її батько – українець, родом із Львівщини. Гайдемарі Стефанишин-Пайпер здійснила 2 космічних польоти: на шаттлі «Атлантіс» у 2006 році (місія STS-115) та на шаттлі «Індевор» у 2008 році (місія STS-126). Здійснила 5 виходів у відкритий космос загальною тривалістю 33 год 42 хв.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету