логотип

Ректор ЖНАЕУ взяв участь у відзначенні 112-ої річниці від дня народження Сергія Корольова

Покладання квітів, відвідування музею космонавтики та закладання капсули часу – на Житомирщині відзначають 112 років від дня народження видатного земляка Сергія Корольова.
 
Заходи розпочалися   12 січня на майдані імені С. П. Корольова, де громадськість, влада, військові поклали квіти до пам’ятника відомому конструктору ракетно-космічної техніки. Також вшанували квітами Сергія Корольова і біля Музею космонавтики.
 
У заходах взяли участь заступник голови обласної ради Максим Вілівчукначальник у, правління культури та туризму ОДА Тетяна Парфентієва, ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан.
 
Саме 12 січня –  у житомирському музеї космонавтики День відкритих дверей. Цього дня усі бажаючі можуть безкоштовно завітати як до музею, так і до будинку, де жив відомий земляк.
 
У Музеї космонавтики виставили нові експонати, які надійшли протягом минулого року. Також сьогодні тут закладають капсулу часу “Повідомлення в майбутнє”. Кожен може записати своє побажання, а капсулу зберігатимуть у виставковому залі до 2030 року.

Сергій Павлович Корольов – конструктор ракетно-космічної техніки – народився 12 січня 1907 року у Житомирі. Завдяки нашому видатному земляку запустили перший штучний супутник Землі та перший космонавт планети побував у космосі.
 
Відзначимо, що протягом останнього часу Житомирський національний агроекологічний університет нарощує темпи розвитку співпраці у сфері космічної діяльності.  Зокрема,  10 січня було підписано угоду про співпрацю між ЖНАЕУ та Тернопільським державним науково-технічним підприємством «Промінь».   Документом передбачено співпрацю   у сфері розробки та випробування передавальної апаратури, антенних систем з різним діаметром дзеркал для наземних супутникових станцій.

Також Житомирський національний агроекологічний університет    уклав угоду з  ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова, предметом угоди є співробітництво в сфері розробки та випробування електро- і радіовимірювальної апаратури, пристроїв для інформаційно-комунікаційних технологій, засобів моніторингу наземних об’єктів і контролю навколишнього середовища, деталей і вузлів механічного та каркасно-штампувального виробництва, застосування безпілотного авіаційного комплексу “SPECTATOR” для аграрного сектору.

Крім цього, у грудні минулого року Житомирський національний агроекологічний університет підписав угоду про співпрацю у сфері космічної, наукової і науково-технічної діяльності з Національним центром управління та випробувань космічних засобів.  Вже 25 січня об 11.00 на базі ЖНАЕУ пройде форум “Космічні технології в агробізнесі та екології”.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету