логотип

НАВЧАЛЬНИЙ ВІЗИТ ДО ШВЕДСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ НАУК (SLU), ШВЕЦІЯ

Навчальний візит до Шведського університету сільськогосподарських наук (SLU), Швеція

10-19 березня 2024 року

Читати англійською

У період з 10 по 19 березня 2024 року відбувся навчальний візит до SLU (Швеція) в рамках проекту Erasmus+ SULAWE. Тренінг був організований з метою підвищення кваліфікації викладачів та надання додаткових матеріалів і знань для розробки Модулю 2 “Благополуччя тварин”.

В рамках програми викладачі університетів та представники асоціацій прослухали лекції, відвідали лабораторії та експериментальні тваринницькі ферми. Презентації були присвячені не лише тваринництву та благополуччю тварин, але й педагогіці та методам викладання. Олександра Д’Урсо розповіла учасникам тренінгу про електронне навчання, асинхронне та синхронне викладання. Дуже цікаво було відвідати аудіо-відео студію університету, де викладачі записують відеолекції та створюють інші аудіо- та відеоматеріали.

Оскільки візит був присвячений розробці модуля “Благополуччя тварин”, організатори візиту з SLU запросили багатьох лекторів, які надали інформацію на ці теми. Презентації Еліни Асб’єр “Благополуччя тварин та оцінка благополуччя тварин”, Ельзи Вербек “Етологія”, Лотти Берг “Забій”, Маттіаса Гордлунда “Благополуччя тварин під час транспортування” надали необхідну інформацію та допоможуть у розробці модуля. Візит на експериментальну ферму Lövsta був дуже цікавим і корисним для всіх учасників навчального візиту. Учасники програми мали можливість відвідати свинарник та ферму великої рогатої худоби, дізнатися про умови утримання тварин та дотримання стандартів благополуччя тварин на шведських фермах.

Було дуже цікаво познайомитися з українськими вченими, які зараз перебувають у Швеції та працюють в SLU. Христина Курта виступила з доповіддю “Життя та робота у Швеції з українською PhD освітою”, Олексій Гужва разом з Нікласом Хьогбергом розповіли про точне тваринництво. Про свій досвід навчання в СНУ розповіла Оксана Дударко з кафедри молекулярних наук, група неорганічної та фізичної хімії.

Оскільки темою візиту був благополуччя тварин, основна увага була приділена презентаціям та дискусіям на цю тематику. Наразі українські фахівці ще не мають такого досвіду у впровадженні практик благополуччя тварин, як наші шведські колеги, тому спілкування з ними було особливо цікавим і корисним. Презентації Лотти Берг “Благополуччя тварин в Європі”, Йохана Ліндсьо “Викладання благополуччя тварин для студентів-ветеринарів в SLU”, Еліни Осбьєр “Одне здоров’я і один добробут” сприяли підвищенню рівня знань українських викладачів.

Особливо важливо бути обізнаним з усіма правовими нормами у тваринництві, особливо коли йдеться про благополуччя тварин. Лекції на цю тему були особливо важливими для всіх учасників навчального візиту. Окремим пунктом роботи в цьому напрямку є вивчення європейського законодавства з метою адаптації українського законодавства у сфері благополуччя тварин. Саме тому необхідно відзначити презентації Ліни Гьоранссон “Утримання, БТ та законодавство у птахівництві (несучки та курчата)”, Ребеки Вестін “Утримання, БП та законодавство у свинарстві” та Сігрід Агенас “Утримання, БТ та законодавство у молочному скотарстві”.

Заключний день тренінгу був присвячений візиту до Національного ветеринарного інституту на кафедру патології. Карін Олофссон-Санне представила свій відділ та розповіла про основні напрямки роботи. Її колега Хедвіг К’єллстрем зробив дуже цікаву презентацію “Застосування штучного інтелекту для охорони здоров’я тварин”.

Заключною була презентація Пауліни Лінгерс “Оптимізація здоров’я тварин: Шведські методи та інструменти” і відображала основний фокус нашого навчання. Вона стала своєрідним “фінальним акордом” нашого перебування у Швеції, де ми ознайомилися з основними принципами благополуччя тварин та вивчили шведський досвід.

Наприкінці тренінгу всі учасники навчального візиту отримали сертифікати.

Отриманий досвід буде використаний у подальшій роботі та сприятиме кращому розумінню та впровадженню основних принципів благополуччя тварин в Україні.