Підготовка конкурентоспроможних на ринку праці робітничих кадрів можлива за наявності в закладах освіти сучасного обладнання, висококваліфікованих педагогів, тобто це має бути новий сучасний заклад освіти.
Тому питанням подальшого реформування професійної освіти в Україні було присвячено семінар, який відбувся 5-6 березня п. р. на тему: «Створення центрів професійної досконалості та інновацій в Україні: розгляд передових практик з метою впровадження політики».
Перед присутніми з вітальним словом виступили Павло Хобзей, заступник Міністра освіти і науки України, Фредерік Коене, заступник керівника відділу співробітництва, Представництво ЕС в Україні, Георгіос Зісімос, старший спеціаліст з питань політик освіти і навчання ЄС, Європейський фонд освіти (ЄФО), які зазначили, що в Україні здійснюються значні реформи в секторі професійної освіти, але ще залишається низка проблем, які потребують вирішення, і що саме центри професійної досконалості та інновацій можуть створити новий імідж професійній освіті.
З концепцією, критеріями та дорожньою картою для центрів професійної досконалості та інновацій учасників семінару ознайомила Ірина Шумік, генеральний директор директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України.
Зі своїми баченнями щодо створення вищезазначених закладів освіти виступили представники регіонів: Антон Демура, заступник директора департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА, Любомира Мандзій, директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА, Тетяна Озерова, директор департаменту освіти і науки Запорізької ОДА.
Олена Колєснікова (Федерація металургів України) завірила присутніх, що гірничо-металургійна галузь готова взяти участь у фінансуванні центрів професійної досконалості та інновацій.
З результатами, які були отримані під час упровадження елементів дуальної освіти у закладах професійно-технічної освіти, ознайомила учасників семінару Катерина Мірошниченко, заступник директора департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України.
Володимир Ковтунець, радник Федерації роботодавців України, Павло Штутман, голова Наглядової Ради Ельворті Груп, Алла Новак, директор Київського регіонального вищого професійного училища будівництва підняли питання щодо проблем партнерства між бізнесом та освітою.
Обмінялися досвідом щодо діяльності центрів професійної досконалості та інновацій представники зарубіжних країн: Хосе Антоніо Ярдон Бахіа (Відділ загальної і професійної освіти, регіональна адміністрація Галіції, Іспанія); Фернандо Лопес Учейра (Центр професійної освіти Adolfo Ucha Pinero, Іспанія); Томас Букхауд, старший менеджер проектів, Platform Beta Techniek (PBT), Нідерланди; Тьєррі Жозеф, ADAPEI, Франція.
Про роботу закладів професійно-технічної освіти розповіли керівники:
Сергій Сущенко, Одеський ЦПТО; Микола Несен, ВПУ № 7, Кременчуг; Петро Наконечний, Київське ПТУ № 33.
Учасники семінару наголосили на доцільності створення центрів професійної досконалості та інновацій в Україні, окреслили подальші кроки щодо впровадження дорожньої карти.