логотип

ЗА ЕЛЕКТРОННИМИ КОМУНІКАЦІЯМИ – МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ

13 листопада 2024 року відбулося онлайн-засідання Всеукраїнського методичного об’єднання викладачів спеціальності 172 Електронні комунікації та радіоелектроніка закладів фахової передвищої  освіти, організатором якого традиційно став Вінницький технічний фаховий коледж. Представники Науково-методичного центру ВФПО взяли участь у цьому заході.

На заході були присутніми понад 80 учасників з 18 закладів освіти з усієї України.

З вітальним словом на початку заходу звернувся його ідейний натхненник, Сергій Цирульник, кандидат технічних наук, доцент, викладач-методист, Вінницького технічного фахового коледжу.

У мотиваційній промові до учасників заходу Світлана Василюк, директор Вінницького технічного фахового коледжу, підкреслила важливість проведення подібних онлайн-майданчиків для обміну досвідом, окреслення спільних завдань для подальшої роботи та, що не менш важливо,   психоемоційної підтримки в умовах сучасних викликів.

Упродовж заходу виступили представники організацій і закладів освіти.

Іван Міхеєв,  кандидат технічних наук, доцент кафедри кібербезпеки та інформаційних технологій ХНЕУ ім. С.Кузнеця, розповів про штучний інтелект на прикладі використання ChatGPT, перспективи його використання в роботі викладачів та студентів, його плюси та мінуси.

Вікторія Пентюх, керівник навчального центру DEPS, спільно з Юрієм Нікітченком, викладачем з напряму ВОЛЗ, СКС,  окреслили тенденції розвитку телекомунікацій, особливості навчання в галузі зв’язку. Зокрема центр DEPS  проводить короткострокові навчання, де набувають конкретних навичок з певного напряму. Особливо актуальним таке навчання є зараз,  коли в умовах війни, а інколи в польових умовах, потрібно забезпечити якісний зв’язок.

Валентин Денисюк, Андрій Гнатенко, інженери-конструктори Park Audio ІІ, презентували практичні аспекти створення та реалізації імпульсного блоку живлення.

Володимир Тромсюк, кандидат технічних наук, викладач-методист, поділився досвідом впровадження системи Turnitin для перевірки на дотримання академічної доброчесності кваліфікаційних робіт здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності 172 Електронні комунікації та радіотехніка у Вінницькому технічному фаховому коледжі.

Теми виступів були змістовними і актуальними, що надає можливість подальшого їх впровадження у роботі викладачів.

Проведення заходу було анонсовано на сайті Спілки голів обласних рад директорів ЗФПО України (наказ № 24/2024 від 10.10.2024).