Відповідно до Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, Національної молодіжної стратегії до 2030 року Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» 19 травня 2022 року організовує проведення онлайн-челенджу «Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців».
Проведення челенджу за участі студентської спільноти має сприяти підвищенню можливостей для обміну досвідом та успішними практиками у сфері національно-патріотичного виховання між закладами фахової передвищої освіти (далі ЗФПО), популяризації і збереженню культурної спадщини та культурних цінностей України, підвищенню ролі української мови як національної цінності, вшануванню захисників України, які полягли в боротьбі за захист незалежності та територіальної цілісності України, шанобливому ставленню та вихованню поваги до державних свят.
Запрошуємо представників вашого закладу освіти взяти участь у заході в онлайн-режимі. Для цього рекомендуємо особі, відповідальній за підготовку учасників до вищевказаного заходу від закладу освіти, до 10 травня п.р., до 15:00 пройти реєстрацію.
Контактні особи для обговорення питань заходу та його підготовки:
Ірина Лепеха,
завідувач кабінету соціально-гуманітарної освіти Науково-методичного центру ВФПО
тел.: 044 242 35 65
e-mail: [email protected]
Тетяна Ольховик
методист кабінету соціально-гуманітарної освіти Науково-методичного центру ВФПО
телефон/viber (050)1583589, 0962937774
e-mail: [email protected]
Ірина Степанова, методист кабінету соціально-гуманітарної освіти Науково-методичного центру ВФПО
телефон/viber (067)7425413
e-mail: [email protected].
Методичні рекомендації щодо проведення творчого челенджу
«І хто б там що кому не говорив,
а згине зло і правда переможе!»
Л. Костенко
«Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців»
І. Загальні правила
- Ці методичні рекомендації визначають порядок організації та проведення творчого челенджу «Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців» (далі – Челендж).
- У Челенджі беруть участь заклади вищої та фахової передвищої освіти, педагогічні та науково-педагогічні працівники, співробітники.
- Учасники зобов’язані дотримуватися вимог цих методичних рекомендацій та програми Челенджу.
- Проведення Челенджу за участю студентської спільноти має сприяти єднанню українського народу, зміцненню духовних, культурних основ розвитку українського суспільства і держави, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, збереженню національних традицій, звичаїв, культурних надбань.
- Основними завданнями Челенджу є:
- Формування духовно багатої особистості з цілісним уявленням про світ, глибокими патріотичними почуттями та розвиненою національною самосвідомістю майбутнього громадянина України.
- Опанування знань про рідну землю, родину, історію Української Держави.
- Виховання почуття гордості за минуле й сучасне на прикладах героїчної історії і сучасності українського народу та кращих зразках української культурної спадщини.
- Утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України.
- Розвиток почуття відповідальності за збереження національних традицій, звичаїв, культурних надбань.
- Культивування найкращих рис української ментальності – працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності.
- Організаційний комітет Челенджу
3.1. Поточну координацію проведення Челенджу здійснює студентське самоврядування закладів вищої та фахової передвищої освіти та Рада з виховної, спортивно-масової роботи та студентських справ.
3.2. Організація та керівництво проведення Челенджу покладається на організаційний комітет, склад якого наказом затверджує керівник закладу освіти.
3.3. До складу центрального оргкомітету входять представники Науково-методичного центру ВФПО, Ради з виховної, спортивно-масової роботи та студентських справ, студентського самоврядування, педагогічні, науково-педагогічні працівники, працівники бібліотек закладів вищої та фахової передвищої освіти.
3.4. Центральний оргкомітет визначає дату проведення Челенджу, займається підготовкою інформаційних матеріалів.
3.5. Центральний оргкомітет може вносити зміни до порядку проведення Челенджу, про які завчасно інформує учасників.
- Порядок та умови проведення Челенджу
4.1. Челендж проводять у форматі онлайн.
4.2. Для участі в Челенджі обов’язкова реєстрація в режимі онлайн за такими даними:
- повна назва закладу освіти;
- ПІБ особи, відповідальної за підготовку учасників до виступів;
- номер мобільного телефону;
- адреса електронної пошти, на яку буде надіслано посилання для участі;
- пропозиції щодо виступу зі зазначенням ПІБ учасника (для творчих колективів – назва колективу), посади, тематики та хронометражу часу (не більше 5 хвилин).
4.3. У програму Челенджу пропонуємо включити таку тематику:
- читання поезії та прози, виконання пісні минулого та сучасності про Україну, її історичне минуле та сьогодення, про вишиванку – як оберіг-символ українського народу;
- декламування творів Тараса Шевченка українською та мовами народів світу;
- авторська поезія, проза, пісня, літературно-музична композиція національно-патріотичного спрямування.
- Підбиття підсумків
5.1. За підсумками проведення Челенджу учасники отримають сертифікати (протягом місяця після проведення).
5.2. Участь педагогічних працівників та здобувачів освіти ЗФПО у Челенджі обліковують додатковими балами згідно з пунктом 6.5 Методичних рекомендацій щодо організації та проведення виставки-конкурсу «Ми у творчості знаходимо себе», яка діє впродовж року на базі кабінету соціально-гуманітарної освіти Науково-методичного центру ВФПО (посилання на методичні рекомендації:
5.3. Інформацію про проведення Челенджу буде висвітлено на офіційному сайті Науково-методичного центру ВФПО та сторінці у соціальній мережі Фейсбук, офіційних сайтах закладів вищої та фахової передвищої освіти.
Виступи учасників челеджу
- Студія естрадного співу “АртНова” КЗВО “Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж” приєднується до челенджу “Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців”.
- Відокремлений структурний підрозділ “Вінницький фаховий коледж НУХТ”
- Вірш – ТФК ЛНТУ
- ВСП “Донбаський аграрний фаховий коледж” ЛНАУ. Керівник художній Валерій Пашкевич.
- Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара Сумісний проект колективів: народна студія сучасного вокалу “Мрія”(кер. Людмила Іщенко
- День вишиванки. Поетичний ескіз “З Україною в серці”
- В. Бондаренко – челендж «Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців»
- Горджуся Україною своєю І в серці бережу її красу…
- ВСП КФК ДУЕТ Літературно-музична композиція “Мамин оберіг” Автор: Аракелян Олена (співробітник) Актриси: Бєкєтова Дарія (студентка), Георгієва Вікторія (студентка) Оператор: Ковальова Катерина (студентка) (Творчий челендж до Дня вишиванки)
- “Хто як не ми” – гімн коледжу “ВСП “Марганецький фаховий коледж НТУ “ДП”
- Творчий челендж “Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців” Учасниця челенджу – студентка Нікопольського фахового медичного коледжу, групи 1ФБ-21 Кравченко Євсевія.
- Нікопольський фаховий коледж Українського державного університету науки і технологій з вокальним номером у виконанні нашої студентки ГРАУР КСЕНІЇ з новою піснею “Я – Україна”.
- ЖОВТОВОДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕДЖ “Україна в нашому серці”
- Пісня “Молодь змінює світ” Коростишівський педколедж імені І.Я.Франка Виконує Анастасія Хмельова
- Стрілецька пісня, обр. М. Кречка. Народна хорова капела (керівник Л. Зеленянська)
- “Ой коли б я сокіл”, Даніель Семсічко студент Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д.Є.Задора, клас викладача-методиста, заслуженої працівниці культури України Підгородської Надії Миколаївни, концертмейстер Томчич Іванна Костянтинівна.
- Дивна квітка
- Творчий челендж “Вишиванка – місток єднання минулого і сьогодення українців” Коломийський педагогічний коледж
- Вокальна група ансамблю пісні та танцю «Прикарпатські візерунки» ВСП «Коломийського економіко-правового фахового коледжу ДТЕУ» Пісня «Вишиваночка»
- ВСП “Снятинський фаховий коледж” ЗВО ПДУ Група ОМ-11 Флешмоб “Ой у лузі червона калина”
- Галина Завидовська, вірш “Моя Україно!” ВСП “Снятинський фаховий коледж” Виконує Діана Сіробаба група ОМ-11
- Літературно-музична композиція “Одягнімо вишиванку ” Студенський гурт ” Покуттяни ” ВСП “Тлумацький фаховий коледж Львівського національного університету природокористування’’ долучаються до Всеукраїнського творчого челенджу «Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців»
- Вишитий рушник – оберіг кожного українця! Колектив Рогатинського аграрного фахового коледжу повсякчас підтримує національну ідею і долучається до Всеукраїнського флешмобу присвяченого Дню вишиванки. У масштабних акціях до Дня вишиванки брали участь адміністрація коледжу, педагоги, студенти та учні, працівники. В рамках акцій, учасники дійства маршем вишиванок йшли вулицями міста, а художні колективи коледжу для громадськості міста презентували пісенні та танцювальні номери.
- Марків Михайло – Жити в Україні(слова та музика О. Смик) “Жити в Україні”(слова та музика Олександр Смик).
Виконує – Марків Михайло
На конкурс краще виконання пісні “Жити в Україні”
Створено за підтримки мистецької студії “Сім Сходинок” під керівництвом Романа Рудого – народного артиста України, доцента кафедри культурології Національного Університету Біоресурсів і Природокористування України
Оператор: Мельник Василь
Запис , зведення та мастеринг: студія звукозапису Романа Рудого “RRmusiс”
Звукорежисер: Третяк Олександр Семенович - Поезія «Сорочка-оберіг»
ВСП “Київський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ”
Рогозовець Дарина ТК-22 - Полішученко Євгеній
- Молештяну Анастасія
- Київський фаховий коледж туризму та готельного господарства
Вишиванка – місток єднання… Київський фаховий коледж туризму та готельного господарства
Челендж “Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців” - Київський Фаховий Коледж Прикладних Наук.
«Вишиванка»Ю. Лазірко- декламує Вікторія Левицька,
«Ой, у лузі червона калина- виконує Катерина Поліщук - ЗФПО “КФМК ім. П.І. Гаврося” День Вишиванки
- Гуцулко Ксеню 262гр.
- Білоцерківський механіко-енергетичний фаховий коледж “Генетичний код-Українці!”
Челендж “Вишиванка-місток єднання минулого,сьогодення та майбутнього українців”. - ВСП “Маслівський аграрний фаховий коледж ім. П.Х.Гаркавого БНАУ” “Мир над Україною”, Бондар Софія
- Дай мені, Боже, крила Анна Лозиченко, студентка 2 курсу
КЗ КОР “Стрітівський педагогічний фаховий коледж кобзасрького мистецтва”
Учасник творчого челенджу «Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців» Науково-методичного центру ВФПО - Ой у лузі червона калина (Таращанський технічний та економіко-правовий фаховий коледж)
- Колектив фахового інженерного коледжу
- Гей соколи (Hej, sokoły!) Народна хорова капела “Джерела Розточчя” ЛНУП
Народна хорова капела “Джерела Розточчя”
Керівник Христина Венгрин - Творчий челендж “Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців. Прийняв ВСП Вишнянський фаховий коледж Львівського університету природокористування.
- ВСП “Золочівський фаховий коледж Львівського НУП”. Пісня С.Вакарчука “Мить”. Виконавці Ірина Весна (художній керівник), Мар”яна Павлик (голова студентської ради) Василина Крушельницька (співробітниця коледжу), . Присвячується незламним захисникам України.
- Студентство ЛКФКЕП, Вишиванка – символ України, дзеркало народної душі
- Челендж «Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців»
ВСП “Львівський фаховий коледж харчових технологій та бізнесу НУХТ” приєднується до творчого челенджу «Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців». Ми підготували ролик “Популяризуємо українське”
Учасники:
студентка І курсу Костів Соломія (15 група) – декламує вірш Т.Г. Шевченка “Розрита могила”
студентка ІІ курсу Процко Софія (21 група) – виконує пісню “Моя сорочка – вишиванка”, слова: Алла Бінцаровська, музика: Сергій Родько. - “Вишиванка – твій генетичний код”/ Бродівський фаховий педагогічний коледж імені Маркіяна Шашкевича
Гурток журналістської майстерності
Диктор: Козловська Христина - Вишиванка єднає Самбірський фаховий коледж економіки та інформаційних технологій
- Творчий челендж «Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців». Керівник проєкту Галина Гасюк та творчий студентський колектив «Барва»
КЗВО ЛОР Львівська медична академія імені Андрея Крупинського - Пісня “Два кольори” муз. О. Білаша, сл. Д. Павличка (обр. Д. Шніцара) виконує вокальний гурт “Форте”
- З Днем вишиванки! (Колектив творчої студії БДМРФК 19.05.22р.)
- «Два кольори» муз. О. Білаша, сл. Д. Павличка виконує дует викладачів відділення «Музичне мистецтво» КЗ «Білгород-Дністровський педагогічний фаховий коледж» Удич О. А. та Пришляк В.І. Картини Катерини Дудник Творчий челендж 2022 «Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців»
- ВСП “ФКНТІІС ОНТУ” Лазарева М.О. (авторська поезія “Україна у нашому серці єдина” до Дня вишиванки)
- Вірш Ю. Лазірко “Вишиванка” Семилітко Ілона 9ВХП-25/21 ОФКЕПГРБ
- Тилігульський аграрний фаховий коледж Творчий челендж “Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців.
- ппфк
- Вишиванка – місток єднання…
- Політехнічний коледж Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Творчий челендж «Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців», літературно-музична композиція, колектив “Дебют”
- Полтавський оберіг
- Челендж “Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців” ВСП “Хорольский агропромисловий фаховий коледж ПДАУ”, пісня “Ми – українці!” виконують Дівочий ансамбль “Чиста криниця” з представниками Ради студентського самоврядування
- МФК Полтавської політехніки_пісня “Прошу в неба”_Шавиріна Евеліна, студентка першого курсу
- Участь у челенджі “Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців” ВСП “Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП”
Літературно-музична композиція (Т.Г.Шевченко поема “Катерина”, поезія “Зацвіла в долині червона калина”)
Ольга Редько - РАТФК НУВГП (Проза “Що для мене вишиванка” С.Ковтунович, пісня”Вишиванка” Г.Горкава)
- «Гей, соколи», Куришко Анастасія та Царук Альона. ВСП “Сарненський педагогічний фаховий коледж РДГУ”
- Вокальний ансамбль “Елегія” – Україна ненька
- Моя сорочка вишиванка КЗ СОР “Лебединський фаховий медичний коледж ім.проф.М.І.Ситенка”
- «Мамина вишиванка» сл. В. Залізного муз. М. Болотного виконує Н. Іванків муз. супровід:фольклорний гурт «Василько» Звукозапис Ю. Радко Автор ідеї Н. Шуригайло та І.Стецишин
- Чортківський медичний фаховий коледж Ярина Дрозд “НАШИМ ГЕРОЯМ”
- Тернопільський фаховий коледж харчових технологій і торгівлі. Пісня «Гей, соколи!». Дрюченко О.С.
- Бережанський фаховий коледж Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців
- «Вишиванка – місток єднання минулого, сьогоднння та майбутнього українців»
- Харкiвський державний професiйний-педагогiчний коледж iм. В.I. Вернадського. Пiсня сiчових стрiльцiв “Повiяв вiтер степовий”. Челендж 2022р. «Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців»
- ДВНЗ “Харківський коледж текстилю та дизайну”. Сусла Анастасія. Вірш В. Сосюри “Любіть Україну”
- ворчий челендж «Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців». Учасники: Дяченко Тамара, здобувачка освіти IV курсу спеціальності “Початкова освіта”, з поезією Надії Красоткіної “Я вишию сорочку”; Бочко Юрій,здобувач освіти IІ курсу спеціальності “Середня освіта (Трудове навчання та технології”, з авторським віршем “Бариста”; Бака Юлія, здобувачка освіти IІІ курсу спеціальності “Початкова освіта”, з поезією Алли Бінцаровської “Бабусина вишиванка”.
- Роде наш красний
- Челендж до Дня вишиванки
- Хмельницький економіко правовий фаховий коледж МАУП Вишиванка
- Ансамбль “Хлібодари”. Участь у творчому челенджі “Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців”.
- Віталій Підліснюк студент першого курсу ВСП “Тальянківський агротехнічний фаховий коледж Уманського НУС” – Віталій Підліснюк
- Творчий челендж “Вишиванка місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців”
- Студенти Кіцманського коледжу – Костянтин Олексюк та Олександр Олійник – Не сумуй
- ворчий челендж «Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців». Прилуцький гуманітарно-педагогічний фаховий коледж імені Івана Франка Автор: Микола Серпень Читає: Дар’я Сидоренко, студентка 1-го курсу
- Юскевич Сергій “Родина”, ВСП “Ніжинський ФК НУБіП України”