логотип

Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців | Науково-методичний центр ВФПО

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Відповідно до Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, Національної молодіжної стратегії до 2030 року Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» 19 травня  2022 року організовує проведення онлайн-челенджу «Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців».

Проведення челенджу за участі студентської спільноти має сприяти підвищенню можливостей для обміну досвідом та успішними практиками у сфері національно-патріотичного виховання між закладами фахової передвищої освіти (далі ЗФПО), популяризації і збереженню культурної спадщини та культурних цінностей України, підвищенню ролі української мови як національної цінності,  вшануванню захисників України, які полягли в боротьбі за захист незалежності та територіальної цілісності України, шанобливому ставленню та вихованню поваги до державних свят.

Запрошуємо представників вашого закладу освіти взяти участь у заході в онлайн-режимі. Для цього рекомендуємо особі, відповідальній за підготовку учасників до вищевказаного заходу від закладу освіти, до 10 травня п.р., до 15:00  пройти реєстрацію.

Контактні особи для обговорення питань заходу та його підготовки:

Ірина Лепеха,
завідувач кабінету соціально-гуманітарної освіти Науково-методичного центру ВФПО
тел.: 044 242 35 65
e-mail: [email protected]
Тетяна Ольховик
методист кабінету соціально-гуманітарної освіти Науково-методичного центру ВФПО
телефон/viber (050)1583589, 0962937774
e-mail: [email protected]
Ірина Степанова, методист кабінету соціально-гуманітарної освіти Науково-методичного центру ВФПО
телефон/viber (067)7425413
e-mail: [email protected].


 

Методичні рекомендації щодо проведення творчого челенджу

«І хто б там що кому не говорив,

а згине зло і правда переможе!»

Л. Костенко

 

«Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців»

 

І. Загальні правила

  1. Ці методичні рекомендації визначають порядок організації та проведення творчого челенджу «Вишиванка – місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців» (далі – Челендж).
  2. У Челенджі беруть участь заклади вищої та фахової передвищої освіти, педагогічні та науково-педагогічні працівники, співробітники.
  3. Учасники зобов’язані дотримуватися вимог цих методичних рекомендацій та програми Челенджу.
  4. Проведення Челенджу за участю студентської спільноти має сприяти єднанню українського народу, зміцненню духовних, культурних основ розвитку українського суспільства і держави, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, збереженню національних традицій, звичаїв, культурних надбань.
  5. Основними завданнями Челенджу є:
    • Формування духовно багатої особистості з цілісним уявленням про світ, глибокими патріотичними почуттями та розвиненою національною самосвідомістю майбутнього громадянина України.
    • Опанування знань про рідну землю, родину, історію Української Держави.
    • Виховання почуття гордості за минуле й сучасне на прикладах героїчної історії і сучасності українського народу та кращих зразках української культурної спадщини.
    • Утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України.
    • Розвиток почуття відповідальності за збереження національних традицій, звичаїв, культурних надбань.
    • Культивування найкращих рис української ментальності – працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності.

 

  1. Організаційний комітет Челенджу

3.1. Поточну координацію проведення Челенджу здійснює студентське самоврядування закладів вищої та фахової передвищої освіти та Рада з виховної, спортивно-масової роботи та студентських справ.

3.2. Організація та керівництво проведення Челенджу покладається на організаційний комітет, склад якого наказом затверджує керівник закладу освіти.

3.3. До складу центрального оргкомітету входять представники Науково-методичного центру ВФПО, Ради з виховної, спортивно-масової роботи та студентських справ, студентського самоврядування, педагогічні, науково-педагогічні працівники, працівники бібліотек закладів вищої та фахової передвищої освіти.

3.4. Центральний оргкомітет визначає дату проведення Челенджу, займається підготовкою інформаційних матеріалів.

3.5. Центральний оргкомітет може вносити зміни до порядку проведення Челенджу, про які завчасно інформує учасників.

 

  1. Порядок та умови проведення Челенджу

4.1. Челендж проводять у форматі онлайн.

4.2. Для участі в Челенджі обов’язкова реєстрація в режимі онлайн за такими даними:

  • повна назва закладу освіти;
  • ПІБ особи, відповідальної за підготовку учасників до виступів;
  • номер мобільного телефону;
  • адреса електронної пошти, на яку буде надіслано посилання для участі;
  • пропозиції щодо виступу зі зазначенням ПІБ учасника (для творчих колективів – назва колективу), посади, тематики та хронометражу часу (не більше 5 хвилин).

4.3. У програму Челенджу пропонуємо включити таку тематику:

  • читання поезії та прози, виконання пісні минулого та сучасності про Україну, її історичне минуле та сьогодення, про вишиванку – як оберіг-символ українського народу;
  • декламування творів Тараса Шевченка українською та мовами народів світу;
  • авторська поезія, проза, пісня, літературно-музична композиція національно-патріотичного спрямування.

 

  1. Підбиття підсумків

5.1. За підсумками проведення Челенджу учасники отримають сертифікати (протягом місяця після проведення).

5.2. Участь педагогічних працівників та здобувачів освіти ЗФПО у Челенджі обліковують додатковими балами згідно з пунктом 6.5 Методичних рекомендацій щодо організації та проведення виставки-конкурсу «Ми у творчості знаходимо себе», яка діє впродовж року на базі кабінету соціально-гуманітарної освіти Науково-методичного центру ВФПО (посилання на методичні рекомендації:

https://docs.google.com/document/d/1Rv_Jc2YYu7YuKHZiNPMZP8kjW9dlOcEf/edit?usp=sharing&ouid=105271721558279768040&rtpof=true&sd=true

5.3. Інформацію про проведення Челенджу буде висвітлено на офіційному сайті Науково-методичного центру ВФПО та сторінці у соціальній мережі Фейсбук, офіційних сайтах закладів вищої та фахової передвищої освіти.


Виступи учасників челеджу