У рамках інформаційної кампанії «Збудуємо Європу в Україні» Представництво ЄС провело на базі Житомирського національного агроекологічного університету 7 лютого тренінг для громадських організацій області «Управління грантовими проектами ЄС для досвідчених заявників».
Мета таких заходів – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.
«Грантова сфера – це «живий організм», який постійно розвивається: з’являються нові конкурси, нові організації-донори та багато іншого. І на сьогодні кожний з вас повинен розуміти, що 90 % грантових проектів підтримуються саме через конкурс. І саме в конкурсній боротьбі ви здатні продемонструвати рівень підготовки реалізувати проект», – відзначає експерт ініціативи Представництва ЄС Team Europe Денис Ткачов.
Протягом двох годин експерт проводив навчання з теми «Як не отримати грант від донора», побудоване із сесій запитань-відповідей для окреслення ряду перешкод, з якими можна зіштовхнутися під час розробки проекту.
Також однією з частин тренінгу стала історія успіху управління грантовими проектами від ГО «Молодіжна Фундація Європейських Ініціатив».
«Наша історія успіху розпочалася в 2015 році, коли із 120 поданих заявок на отримання фінансової підтримки перемогла лише одна. Це дало поштовх до роздумів стосовно правильності написання заявок, і я почала їздити на навчальні тренінги, семінари для того, щоб познайомитися з цим «механізмом». На сьогодні ми реалізували п’ять проектів з Європейським Союзом і я сміливо можу сказати, що шлях до успіху пролягає саме через помилки», – ділиться керівниця від ГО «Молодіжна Фундація Європейських Ініціатив» Ірина Яцик.
Учасниками тренінгу стали саме ті громадські організації, які займаються утвердженням європейських цінностей, мають досвід співпраці з проектами Євросоюзу та зацікавлені в продовженні такої співпраці, або ж такі, що розглядають можливість розпочати таку діяльність.
Під час тренінгу були висвітлені такі теми:
– структура грантової заявки;
– критерії оцінки заявок;
– що таке донорська організація та які є їх різновиди;
– керівні засади складання бюджету;
– типові помилки в проектних заявках;
– інформаційні ресурси для пошуку грантових конкурсів ЄС та інші.
Нагадаємо, що 7 лютого у ЖНАЕУ також відкрили інформаційний центр ЄС, а ректор університету Олег Скидан та Посол Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі підписали договір про співпрацю.
Крім цього, при підтримці Представництва Європейського Союзу в Україні та у співпраці з Українським освітнім центром реформ в Житомирському агроуніверситеті проводять чотириденну сесію «Єврошколи» для молоді з усієї країни.
Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету