Ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан наприкінці січня цього року підписав угоду про співпрацю із Асоціацією «Ноосфера». Зокрема, на зустрічі були присутні міський голова Житомира Сергій Сухомлин та голова асоціації Михайло Рябоконь.
Документом передбачено відкриття у ЖНАЕУ інжинірингової школи. Такі вже діють у шести закладах вищої освіти країни. У Житомирі при підтримці міського голови вона стане свого роду центром, що розширюватиметься з часом та приєднуватиме навчальні заклади регіону.
Діяльність школи буде пов’язана з розвитком інтернет-технологій, створенням проектів за такими пріоритетними напрямами, як Internet of Things, обробка даних дистанційного зондування Землі, космічні дослідження і Cyber Security.
Наразі вже є перші результати тестової роботи Школи на новій локації. Зокрема, у листопаді команда «Noosphere Engineering School Zhytomyr» взяла участь в онлайн-хакатоні, де презентувала свої рішення по створенню метеорологічного комплексу для системи управління вогнем артилерійських підрозділів ArtOs.
Нині студенти Школи в Житомирі вже працюють над новим проектом – унікальна інтерактивна пісочниця GalaSAND, яка буде представлена в оновленому планетарії Дніпра. Пісочниця призначена для вивчення і демонстрації дітям Сонячної системи, споруди з планет, формування їх ландшафтів з урахуванням особливостей поверхні. Крім того, розробка буде оснащена інтерактивної консоллю для ігор, а також передавати тактильні відчуття за допомогою температури піску.
Команда нової лабораторії активно формується, тож усі бажаючі студенти ЖНАЕУ можуть долучитися до співпраці:
«Створюйте свій власний проект або запропонуйте ідею hardware / software стартапу, яка підкорить сучасну tech індустрію. Ми пропонуємо: сучасне обладнання, кваліфікованих менторів, юридичну підтримку, маркетингову експертизу, – відзначає Михайло Рябоконь. – Станьте частиною поточних проектів, для яких шукають ентузіастів і молодих дослідників, які володіють інженерними, технічними і математичними навичками. Беручи участь в проекті в якості спеціаліста, ви отримаєте безцінний досвід, навички роботи в команді, спілкування з провідними експертами з різних галузей, пройдете необхідне навчання, оволодіє новими знаннями і зможете претендувати на стипендію».
Серед найближчих планів школи у Житомирі – співпраця з регіональним космічним центром «Полісся» на базі агроуніверситету.
«Noosphere Engineering School» – це спільний проект компанії «Noosphere» і провідних університетів України, пов’язаний із розвитком IT-сфери та інноваційних технологій. У рамках проекту топ-менеджери «Ноосфери» діляться зі студентами знаннями і практичним досвідом, а викладачі та професори університетів – науковими, емпіричними, теоретичними рішеннями. Такий синтез теорії і практики дозволяє створити і реалізувати інноваційні ідеї. Це центр досліджень і проектів, синергія експертів, студентів та ентузіастів, каталізатор провідних інновацій на стику науки і бізнесу.
Відзначимо, що Житомирський національний агроекологічний університет активно нарощує темпи розвитку співпраці у сфері космічної діяльності. Протягом кількох останніх тижнів було досягнуто низку домовленостей щодо співробітництва:
– у сфері розробки та випробування передавальної апаратури, антенних систем з різним діаметром дзеркал для наземних супутникових станцій з Тернопільським державним науково-технічним підприємством «Промінь»;
– у сфері розробки та випробування електро- і радіовимірювальної апаратури, пристроїв для інформаційно-комунікаційних технологій, засобів моніторингу наземних об’єктів і контролю навколишнього середовища, деталей і вузлів механічного та каркасно-штампувального виробництва, застосування безпілотного авіаційного комплексу “SPECTATOR” для аграрного сектора з ВАТ «Меридіан» ім. С. П. Корольова;
– у сфері космічної, наукової і науково-технічної діяльності з Національним центром управління та випробувань космічних засобів.
Крім цього, на базі ЖНАЕУ нещодавно запустили Регіональний космічний центр «Полісся», 25 січня в навчальному закладі вперше відбувся форум «Космічні технології для агробізнесу», а незабаром відкриють інжинірингову школу
Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету