логотип

На«АгроВесна-2019» розповідали про досягнення ЖНАЕУ в сфері космічної діяльності

В рамках виставкової події “АгроВесна-2019”, що проходить у Києві протягом 19-21  лютого,   заплановано провести понад 30 бізнес-заходів,  які присвячені актуальним питанням агропромислового сектору України.

Зокрема, 20 лютого  відбувся круглий стіл “Digital_АГРО: від початківця до професіонала”, організаторами якого стали Київський міжнародний контрактовий ярмарок, Українська аграрна конфедерація та DroneUA.

Участь у цьому заході взяли представники Житомирського національного агроекологічного університету.
Керівник Центр інформаційних технологій ЖНАЕУ Катерина Молодецька   розповіла присутнім про результати активної роботи  навчального закладу в сфері космічної діяльності, створення регіонального космічного центру “Полісся” і його роль у підвищенні якості підготовки студентів, досвід функціонування лабораторії «Noosphere Engineering School», подальші плани й перспективи впровадження #digital-технологій в освітній процес.

Учасники круглого столу обговорили низку актуальних питань:

 – чи накриє хвиля цифризації агробізнес?
– кому по кишені впровадження digital-технологій?
– digital – самоціль чи реальний інструмент дохідності агробізнесу?
– cучасні технології і точне землеробство: виклики і можливості для агробізнесу;
– цифрове рослинництво та тваринництво: хто успішніший?
– cистемне впроваждення інноваційних агротехнологій на підприємстві; – комплексне впровадження digital на підприємстві;
– штучний інтелект в агро: обробка даних та їх ефективне використання в бізнесі;
– цифрові інструменти визначення цін на внутрішньому та зовнішніх ринках; -підготовка фахівців у сфері digital-агро.

Також  під час  круглого столу   провели майстер-клас «Впровадження digital-практик на різних технологічних стадіях».

Відзначимо, що Житомирський національний агроекологічний університет активно нарощує темпи розвитку співпраці у сфері космічної діяльності. Протягом кількох останніх тижнів було досягнуто низку домовленостей  щодо  співробітництва:

– у сфері розробки та випробування передавальної апаратури, антенних систем з різним діаметром дзеркал для наземних супутникових станцій з Тернопільським державним науково-технічним підприємством «Промінь»;
– у сфері розробки та випробування електро- і радіовимірювальної апаратури, пристроїв для інформаційно-комунікаційних технологій, засобів моніторингу наземних об’єктів і контролю навколишнього середовища, деталей і вузлів механічного та каркасно-штампувального виробництва, застосування безпілотного авіаційного комплексу “SPECTATOR” для аграрного сектора з ВАТ «Меридіан» ім. С. П. Корольова;
– у сфері космічної, наукової і науково-технічної діяльності з Національним центром управління та випробувань космічних засобів.

Крім цього, на базі ЖНАЕУ  нещодавно запустили Регіональний космічний центр «Полісся»,  25 січня  в навчальному закладі  вперше  відбувся  форум  «Космічні технології для агробізнесу», а незабаром відкриють інжинірингову школу.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету