У Житомирі 1 березня проходив захід «Polissia Tech Fest», мета якого – утвердження регіону як одного із центрів high-tech та IT-індустрії, співпраця університетів та провідних світових компаній для залучення інвестицій та створення високооплачуваних нових робочих місць.
Долучилися до «Polissia Tech Fest» міський голова Житомира Сергій Сухомлин, ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан, викладачі та студенти цього навчального закладу.
Зокрема, про «Перспективи дуальної освіти в контексті розвитку мережі інжинірингових шкіл» присутнім розповіла керівник лабораторії інжинірингової школи «Noosphere» у ЖНАЕУ Катерина Молодецька. Сергій Сухомлин у рамках зібрання подарував інжиніринговій школі 3D – принтер.
Про підсумки «Polissia Tech Fest» Олег Скидан та Катерина Молодецька днями розповіли в ефірі телеканалу «UA: Житомир».
Діяльність інжинірингової школи в ЖНАЕУ пов’язана з розвитком інтернет-технологій, створенням проектів за такими пріоритетними напрямами, як Internet of Things, обробка даних дистанційного зондування Землі, космічні дослідження і Cyber Security. Наразі вже є перші результати тестової роботи Школи на новій локації. Зокрема, у листопаді команда «Noosphere Engineering School Zhytomyr» взяла участь в онлайн-хакатоні, де презентувала свої рішення зі створення метеорологічного комплексу для системи управління вогнем артилерійських підрозділів ArtOs. Нині студенти Школи в Житомирі вже працюють над новим проектом – унікальна інтерактивна пісочниця GalaSAND, яка буде представлена в оновленому планетарії Дніпра. Серед найближчих планів школи у Житомирі – співпраця з регіональним космічним центром «Полісся» на базі агроуніверситету.
«Noosphere Engineering School» – це спільний проект компанії «Noosphere» і провідних університетів України, пов’язаний із розвитком IT-сфери та інноваційних технологій. У рамках проекту топ-менеджери «Ноосфери» діляться зі студентами знаннями і практичним досвідом, а викладачі та професори університетів – науковими, емпіричними, теоретичними рішеннями. Такий синтез теорії і практики дозволяє створити і реалізувати інноваційні ідеї. Це центр досліджень і проектів, синергія експертів, студентів та ентузіастів, каталізатор провідних інновацій на стику науки і бізнесу.
Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету