Масляна – це дуже давнє східнослов’янське свято, що перш за все символізує зустріч весни і прощання з довгою зимою. Святкування триває цілий тиждень і завершується Прощеною неділею.
Отже, Масляна символізувала пробудження природи від зимового сну. Давні слов’яни відзначали його також, як початок весняних землеробських робіт. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.
Народні обряди цього свята були пов’язані з магічним замовлянням землі на хороші врожаї. Наприклад, всім відомий звичай на Масляну – спалювання опудала, символізувало знищення торішнього виснаженої родючості, до того ж попіл з багаття – розвіювали по полях.
Увесь тиждень ділиться на два періоди: «Вузька Масляна» – понеділок, вівторок і середа і «Широка Масляна» – четвер, п’ятниця, субота та неділя. У перші три дні можна займатися господарськими роботами, а з четверга всі роботи припиняються. При цьому кожен день Масляної має свою назву і призначення. В давнину дотримувались усіх традицій, але сьогодні – більшість із них вже забулися.
Весело і ситно провели другий день Масниці студенти ТДАТУ на студентському ярмарку університету. 5 березня на великій перерві відбувалися танці, готувалися великі столи зі смаколиками , панували сміх, розваги, всіх пригощали свіжими млинцями прямо з плити . Все це відбувалося у холі Центру культури і дозвілля Таврійського державного агротехнологічного університету!
На честь свята творчим колективом ЦКіДу було організовано цікаві конкурси та ігри. Дві команди зібрані з гостей свята змагались між собою в різних конкурсах. Сміх,радість та гарний настрій отримали не тільки учасники але й глядачі.
Святковий захід завершився урочистим спаленням опудала Масляної – символу холодної і важкої зими. Тому, прощаючись з ним, усі раділи, що всі печалі, прикрості й образи минулої пори року перетворюються на попіл, а весна принесе тільки здоров’я, щастя, радість, любов та благополуччя!
Прес-служба ТДАТУ
Детальніше: http://www.tsatu.edu.ua/