Тридцять чотири вищих навчальних закладів України розпочинають масштабний проект з підготовки енергоаудиторів. Це ще один важливий крок в рамках роботи Фонду енергоефективності.
Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко 11 квітня під час презентації запуску Програми з підготовки енергоаудиторів. Участь у заході також взяли представники факультету інженерії та енергетики Житомирського національного агроекологічного університету.
«Ринок енергоефективності України потребує 5-7 тисяч енергоаудиторів. Саме від їх лідерської позиції, компетентної і фахової роботи залежить успішність впровадження реформи енергоефективності в Україні. А горизонт для їх діяльності масштабний, починаючи від соціального і житлового сектору і закінчуючи транспортом, підприємствами енергетики і промисловістю. Також це гарна нагода для ВНЗ залучити до співпраці бізнес, який сьогодні потребує сучасних технічних рішень з енергоефективності», — зазначив Геннадій Зубко.
За його словами, сьогодні Україна витрачає на одну одиницю продукції у 2-3 рази більше енергоресурсів, ніж будь-яка європейська країна. У житловому секторі — у 4 рази більше — 200 кіловат на один квадратний метр щорічно.
Він повідомив, що Мінрегіоном вже підготовлений законопроект про енергоефективність у комплексному його розумінні. Він дасть чітке розуміння як рухатися до досягнення енергоефективності в житловому секторі, енергетиці, транспорті та промисловості.
Нагадаємо, Проект з підготовки енергоаудиторів на базі закладів вищої освіти впроваджується за підтримки Уряду Німеччини та GIZ. Програма співпраці передбачає розробку спеціалістами GIZ програми тренінгів для підготовки енергоаудиторів, проведення тренінгів для викладачів-енергоаудиторів і представників університетів (до 3-х викладачів-енергоаудиторів з кожного ВНЗ, у яких створено комісії з атестації енергоаудиторів). У подальшому, викладачі-енергоаудитори, які закінчили тренінги GIZ, на базі університетів впроваджують аналогічні тренінги за підтримки GIZ.
Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету