22 травня до Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного приїхав провідний спеціаліст аграрного і харчового секторів економіки, президент асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Алекс Ліссітса. У конференц-залі ТДАТУ відбулася зустріч Алекса Ліссітса зі студентами та викладачами університету. Разом зі студентами та викладачами ТДАТУ він обговорив реалії та майбутнє аграрного бізнесу України і презентував агроосвіту майбутнього – новітню магістерську програму “Агрокебети”. Вже в наступному році цей інноваційний проект може бути запущений в нашому університеті.
Навчальна програма курсу «Агрокебети» розрахована на півтора року (з вересень 2019 по грудень 2020 року) і включає в себе два теоретичних семестри і один практичний. Запускається проект на базі факультету аграрного менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування України. Взяти участь у проекті можуть всі, хто має ступінь бакалавра і вище. Мати базову аграрну освіту при цьому необов’язково.
Автором проекту виступив Алекс Ліссітса – генеральний директор одного з найбільших агрохолдингів України – “Індустріальна молочна компанія”. В Україні він отримав диплом магістра Національного аграрного університету за спеціальністю “економіка підприємств”, після чого продовжив навчання в Німеччині, дослідження провів в Австралії і США. Досягнувши успіхів в агробізнесі, в цьому році він і вирішив запустити в Україні інноваційну агроосвіту – магістерську програму “Агрокебети”. Її головна відмінність від традиційної освіти в аграрних вузах – підготовка мультифункціонерів, а не фахівців вузького профілю. Разюче відрізняється і сам процес навчання – значну його частину становить практика на кращих підприємствах аграрного типу. Взяти участь в новітній програмі зможуть тільки 50 слухачів з усієї України. Потрапити в їх число можуть і студенти ТДАТУ.
Спілкуючись зі студентами та викладачами ТДАТУ, Алекс Ліссітса, зазначив, що реалії агроосвіти в Україні такі, що більшість студентів, навіть не збираються в майбутньому працювати в сільському господарстві. Не готові студенти працювати й на селі. А викладачі аграрних вузів дають інформацію в академічному вигляді, що не дуже цікаво молоді.
На думку Алекса Ліссітсі, сьогодні агросектор і агробізнес хочуть, щоб освіта була прикладною. Так є у Німеччині. В цій країні, щоб вступити на аграрний факультет будь-якого вузу, потрібно рік відпрацювати на аграрному підприємстві. Так відсікають всіх, хто не хоче працювати в сільському господарстві.
Проект «Агрокебети», на думку автора, допоможе впровадити такий підхід і в Україні. Алекс Ліссітса зазначив, що вже в наступному році проект буде впроваджений ще в трьох університетах країни, один з них ТДАТУ.
Наприкінці зустрічі студенти і викладачі ТДАТУ змогли задати Алексу Ліссітса свої запитання. Після спілкування, гість ознайомився з науково-технічною базою університету і був приємно вражений високим рівнем підготовки фахівців.
За матеріалами: прес-служба ТДАТУ
Детальніше: http://www.tsatu.edu.ua/