Останнім часом питання сільського розвитку в Україні обговорюють досить активно. Це пов’язано за ускладненням ситуації в сільській місцевості, потребою у створенні нових робочих місць, вирішенням інфраструктурних, екологічних та інших проблем.
Питання сільського розвитку було розглянуто на круглому столі з обговорення навчального плану з тематики «Розвиток сільської місцевості в Україні», який відбувся 20 серпня п.р. у Науково-методичному центрі вищої та фахової передвищої освіти за підтримки Німецько-українського агрополітичного діалогу.
Тетяна Іщенко, директор НМЦ ВФПО, виступила з вітальним словом щодо розвитку сільської місцевості в Україні, де особливу увагу звернула на заклади вищої освіти, які мають досвід з підготовки фахівців з розвитку сільських територій.
Німецький колега Томас Херцфельд, професор Лейбніц-Інституту аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою (ІАМО), розповів про досвід у підготовці фахівців у сфері розвитку сільської місцевості, озвучив пропозиції для України та окреслив підходи до розробки навчального плану.
Наталія Строченко, декан факультету економіки і менеджменту Сумського НАУ, поділилася досвідом запровадження пілотних проектів з розробки моделей кластерного розвитку територіальних громад у деяких районах Сумської області за принципом формування агрорекреаційних кластерів з урахуванням ресурсного забезпечення та історико-культурних цінностей територій, і наголосила на необхідності створення підготовки фахівців з регіонального управління.
Завершальним етапом круглого столу стала дискусія щодо підготовки навчального курсу для підвищення кваліфікації членів об’єднаних територіальних громад. Потрібно визначитися, яких фахівців потребують громади, чи є вони на ринку праці та як поєднати попит і пропозицію.