8–10 квітня п.р. на базі Науково-методичного центру інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів “Агроосвіта”, Національного університету біоресурсів і природокористування України та ВП НУБіП України «Немішаївський агротехнічний коледж» було проведено підвищення кваліфікації директорів аграрних технікумів і коледжів, в якому взяли участь 75 керівників закладів вищої освіти.
Перед новопризначеними директорами зі змістовними доповідями виступили представники Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, ДУ “НМЦ “Агроосвіта”, досвідчені керівники закладів вищої освіти.
На заході детально були розглянуті такі питання: інноваційні підходи в організації освітнього процесу в коледжі; сучасні вимоги до змісту та форм підготовки фахівців у технікумах і коледжах; стан та перспективи підготовки молодшого спеціаліста в Україні; педагогічні інновації в освітньому процесі під час підготовки молодших спеціалістів; актуальні питання інспектування стану організації підготовки фахівців у технікумах і коледжах; облік та ефективне використання земельно-майнових ресурсів закладів освіти у реаліях сучасного законодавства; фінансування державних коледжів і технікумів у сучасних умовах; міжнародне суспільство, можливості для аграрних коледжів України; міжнародні зв’язки та зв’язки з виробництвом закладів освіти; впровадження в освітній процес сучасних інформаційних технологій; правові аспекти діяльності керівника закладу освіти та робота з органами місцевого самоврядування.
У рамках підвищення кваліфікації відбулось два значущі заходи, які із задоволенням відвідали всі його учасники, це Всеукраїнська науково-практична конференція «Фахова передвища освіта: сучасні виклики та перспективи розвитку» та заключний етап конкурсу «Педагогічний ОСКАР – 2019» (педагогічні інновації в освітньому процесі під час підготовки молодших спеціалістів).
Важливим аспектом заходу стала участь керівників закладів вищої освіти у парламентських слуханнях на тему: «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки».
Слухачі мали змогу поспілкуватися з працівниками підрозділів ДУ “НМЦ “Агроосвіта”, поділитися своїми ідеями, думками, практичними напрацюваннями, обмінятись досвідом.
Наприкінці роботи всі учасники заходу відзначили, що підвищення кваліфікації змістовне, цікаве, професійне, проведено на високому науково-методичному рівні. Насичена програма дала можливість глибше ознайомитися з актуальними питаннями управлінської діяльності керівника закладу освіти та сучасними підходами до організації освітнього процесу в технікумах та коледжах, що в подальшому допоможуть у роботі директорам.