логотип

Студентки Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ на STEM is FEM: нові горизонти металургії | Науково-методичний центр ВФПО

11-12 вересня 2021 р. у Запоріжжі відбувся перший виїзний навчальний модуль STEM is FEM! Це освітній проєкт, створений для українських школярок. В рамках проєкту дівчата безкоштовно проходять навчання, поринають у світ технічних спеціальностей і відкривають для себе нові горизонти. Проєкт підтримує школярок, допомагає повірити в свої можливості й обрати професію без огляду на гендерні стереотипи.

Участь у цьому проєкті взяли 33 школярки зі всієї України: Борисполя, Рівного, Львова, Южноукраїнська, Маріуполя та інші міст та сіл. Дівчата успішно склали вступний тест та завітали до Запоріжжя, аби отримати нові знання та долучитися до спільноти активних і сміливих дівчат.

Відкривати модуль приїхали мотиваційні спікерки зі Словакії та Німеччини: Еріка Кваплінова — голова ООН жінки в Україні, й Анне Берсіо — голова економічної секції Представництва ЄС в Україні;  а також фінансова директорка Метінвесту Юлія Данкова та докторка фізико-математичних наук, завідувачка лабораторії МАН Катерина Терлецька. Жінки розповіли свої історії  успіху,  закликали бути впевненими, шукати гармонію з собою та руйнувати будь-які стереотипи та перепони на своєму шляху.

Після надихаючих лекцій і оголошення умов конкурсного проєкту учасниць повезли на екскурсію на ПАТ “Запоріжсталь”. Там вони прослухали як відбувається процес виготовлення сплавів та відвідали деякі цехи заводу.

А завершили перший день модулю крутою настільною грою — тематичною, звичайно, про металургію!

У неділю дівчата ще більше познайомились з роботою в металургійній галузі: була сесія питань-відповідей із гендиректоркою ТОВ «МД ІСТЕЙТ» Галиною Старун, фінансовою директоркою ПАТ «Запоріжсталь» Наталею Михайською та директоркою з технології та якості ПАО «Інгулецький ГЗК» Оленою Белан. Потім майбутнім студенткам презентували новий університет «Метінвест Політехніка».

За три години напруженої підготовки та хвилювань дівчата представили свої конкурсні проєкти: запропонували світу новий вид металевого сплаву, розповісли про його якісні характеристики і на яку авдиторію користувачів він буде розраховний. Лунали різні ідеї: більшість тяжіли до ракетобудування, протезування та 3D-друку. Деякі навіть говорили про створення нових ліків завдяки сплавам металів.

Але переможницею стала восьмикласниця Анна Іріогла, яка запропонувала універсальний сплав, що буде сприйнятливим до електромагнітного імпульсу і в залежності від нього змінюватиме свою кристалічну структуру.

А після виступів учасниць, з ними поспілкувалася мотиваційна спікерка модуля Таня Байєр – Генеральний консул ФРН в Україні.

Ось так бурхливо, цікаво та корисно пройшли вихідні з освітнім модулем STEM is FEM в Запоріжжі!

Анастасія Замирайло, К121-20