логотип

Навчання – це ліки від хвороб

Світ не стоїть на місці – удосконалюються технології, з’являються нові винаходи, і, відповідно, нові можливості. То чи достатньо людині в таких умовах задовольнятися знаннями на рівні університету?

Важливою умовою для життя в суспільстві є швидка адаптація до нової інформації. Передові країни світу змінюють освітню систему, дотримуючись концепції навчання протягом усього життя з такими елементами:

  • можливість навчатись в будь-якому віці;
  • отримання максимальних умінь та навичок;
  • формальна й неформальна освіта.

Згідно з дослідженнями, той, хто постійно прагне і отримує нові знання, залишається активним протягом тривалого часу.

Через десять років роботу людей певних професій замінять машини, перелік потрібних посад неодмінно зміниться, тому, щоб бути потрібним, необхідно тримати руку на пульсі і вивчати нове. Проте просто вчитись недостатньо, бо теоретичні знання ніщо в порівнянні з практикою. Щойно отримана інформація потребує практичного закріплення протягом тривалого часу, щоб досягти досконалості і виконувати все мало не на автоматичному рівні.

24-25 січня п.р. відбулися курси підвищення кваліфікації заступників директорів з виховної роботи. Слухачі мали можливість почути інформацію щодо проведення вступної кампанії 2022, підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників, номенклатури справ заступника директора з виховної роботи (Надія Єрохіна, ВСП Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського НАУ, голова Ради з виховної, спортивно-масової роботи та студентських справ)

Під час курсів були висвітлені питання інклюзії в освітньому просторі; нових підходів до виховної роботи у закладах фахової передвищої освіти (Світлана Харченко, ВСП «Фаховий коледж транспорту та комп’ютерних технологій Національного університету «Чернігівська політехніка»»); емоційного інтелекту як засобу успішної самореалізації педагогічних працівників; питання цифрового етикету учасників освітнього процесу. Звичайно ж, говорили про досвід у патріотичному вихованні молоді на прикладі Барського транспортного коледжу (заступник директора з ВР Василь Григорчук), утвердження національної свідомості молоді, що сприяє зміцненню духовної і моральної єдності суспільства на прикладі Горохівського коледжу ЛНАУ (заступник директора з ВР Світлана Білик та Марія Наглюк, вихователь гуртожитку, Катерина Дуб’юк бібліотекар). Модель проєктно-цільової системи виховання здобувачів освіти представила заступник директора з виховної роботи Гуманітарно-педагогічного фахового коледжу Мукачівського державного університету Марина Паук.

Подяка за проведені тренінги та висвітлення змістовного теоретичного матеріалу практичним психологам: Любові Лук’яненко (ВСП «Фаховий коледж транспорту та комп’ютерних технологій Національного університету «Чернігівська політехніка»»), Оксані Абасалієвій (Красноградський педагогічний фаховий коледж Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»), Анні Балинській (ВСП «Сумський фаховий коледж» Сумського НАУ), Ользі Миколост (Київський фаховий коледж прикладних наук).

Катерина Косинська, заступниця директора Наукової бібліотеки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, заступниця голови Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації, говорила, якими соціальними мережами користується молодь і як вони впливають на особистість.

Наталія Шарата, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи і підвищення кваліфікації Миколаївського національного аграрного університету зупинилась у своєму виступі на формуванні активної життєвої позиції, високоморальних рис, професійних якостей та соціальної активності майбутнього фахівця.

Маємо надію, що колеги отримали корисну інформацію, нові знання, новий досвід, який використають у своїй роботі.