логотип

Онлайн-вебінар «Створення унікальних мікропопуляцій молочної худоби»

На базі Науково-методичного центру ВФПО 9 лютого п.р. відбувся онлайн-вебінар «Створення унікальних мікропопуляцій молочної худоби», в якому взяли участь науково-педагогічні, педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, представники Інституту тваринництва степових районів «Асканія Нова», аграрної дорадчої служби, представники бізнесу та студенти.

       Основною метою заходу є  донесення до слухача значення та користі для людини молока А2 за бета-казеїном та створення генопиту худоби з унікальним продуктивними властивостями.

     «Молоко, вочевидь, є джерелом потужних біологічно-активних речовин.     Молоко А2 — це абсолютно натуральне коров’яче молоко без білка А1, який все частіше називають причиною непереносимості молока і дискомфорту в шлунково-кишковому тракті. А1 і А2 — це різновиди молока, які визначаються генами корів. До їхнього складу входить бета-казеїн, який відрізняється положенням амінокислот у ньому, в молоці А1 — гістідін, в А2 — пролін.  

      Є багато наукових робіт, які доводять або спростовують шкідливість молока А1. А от стосовно молока типу А2 науковці згадують лише про позитивний ефект від його споживання, вважаючи його найбільш безпечним для організму людини за сучасними уявленнями.

     Модератором заходу була Юлія Павленко, кандидат с/г наук, доцент, завідувачка кафедри технології виробництва і переробки продукції тваринництва та кінології Сумського НАУ.

     Щодо користі молока А2 за бета-казеїном для людини розповів у своєму виступі доктор медичних наук, професор, завідувач загальної та молекулярної патфізіології Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН України Віктор Досенко, який зазначив, що сьогодні користь саме молока від корів з генотипом А2 визнана у всьому світі. На думку експерта, харчування дітей,  особливо грудного віку, має здійснюватися виключно з молока А2.

     Володимир Ладика, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН, ректор Сумського НАУ, представив тенденцію розвитку світового ринку молока А2 та розповів про формування мікропопуляції великої рогатої худоби з унікальними продуктивними властивостями, генетичні особливості стада худоби Сумського регіону за бета-казеїном.

      Як практично впровадити у промислове виробництво молоко А2 розповів власник сироварні Володимир Опришко. Він повідомив про всі ризики та виклики такого виробництва, однак підкреслив, що перехід тваринництва та вирощування корів з генотипом А2  має важливе значення і сільськогосподарські підприємства Сумської області можуть у найближчі 5—6 років мати виключно корів, що дають «ангельське молоко».

       Під час заходу слухачі мали можливість задавати запитання та отримувати від спікерів фахову, професійну відповідь. По завершенні учасники дякували організаторам заходу та відзначили, що питання, які розглядались на онлайн-вебінарі  були актуальними, сучасними, надзвичайно цікавими та фаховими.