логотип

Вебінар «Інноваційні технології виробництва м’яса бройлерів в Україні»

Нині з галузей сільськогосподарського виробництва саме птахівнича галузь є однією з найдинамічніших, яка надає можливості в короткі строки значно збільшити виробництво високоякісної, корисної для людини продукції.

Ріст виробництва м’яса птиці у світі та нашій країні зумовлений переважно розвитком виробництва м’яса курчат-бройлерів. Це перша за значенням галузь м’ясного птахівництва. Розвиток бройлерної промисловості пов’язаний як з високою дієтичною, харчовою якістю, так і з економічними перевагами порівняно з виробництвом інших видів мясної птиці.

Технологічний процес виробництва м’яса курчат-бройлерів має бути організований таким чином, щоб забезпечити максимальну продуктивність птиці і рівномірне упродовж року виробництво м’яса. Виробництвом м’яса птиці у нашій країні займаються птахофабрики, виробничі об’єднання, спеціалізовані птахівничі ферми, фермерські господарства. Сучасне промислове виробництво м’яса бройлерів ґрунтується на таких основних принципах: використання птиці сучасних високопродуктивних м’ясних кросів; вирощування і утримання птиці у пташниках обладнаних сучасними ресурсозберігаючими і енергоощадними системами, створення і підтримання оптимального мікроклімату, необхідних режимів освітлення; годівля повнораціонними комбікормами, які відповідають біологічним потребам організму птиці; суворе дотримання ветеринарно-санітарних вимог.

Саме про інноваційні технології виробництва м’яса бройлерів в Україні йшлося на онлайн-вебінарі 31 травня 2022 р. який проводив НМЦ ВФПО за участі колег НУБіП України, модератором якого була Вікторія МЕЛЬНИК, кандидат сільськогосподарських наук, доктор історичних наук, професор кафедри технологій у птахівництві, свинарстві та вівчарстві НУБіП України.

Цікаву та змістовну інформацію про сучасний стан виробництва м’яса птиці представила Наталія ПРОКОПЕНКО, доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри технологій у птахівництві, свинарстві та вівчарстві НУБіП України. Про основні аспекти виробничих засад вирощування бройлерів в умовах сучасних птахогосподарств  поінформувала Світлана БАЗИВОЛЯК, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри технологій у птахівництві, свинарстві та вівчарстві НУБіП України. На онлайн-вебінар були  також запрошені виробничники Юлія ВЕЧЕРЯ, менеджер ТОВ «Компанія «Агротрейдхім», яка представили тематику  «Особливості інкубації яєць курей м’ясних кросів: досвід в Україні та за кордоном». Валерій ТОМЯК, головний технолог ВО «ТЕХНА» поділився досвідом інноваційних  рішень ВО «Техна» щодо технології вирощування курчат-бройлерів у кліткових батареях.

У ході роботи велася жвава дискусія. Учасники заходу науково-педагогічні та педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти мали можливість задавати питання та отримувати фахову відповідь.