Враховуючи побажання працівників закладів фахової передвищої освіти у Державній установі “Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти” (далі НМЦ ВФПО), створено 46 фахових методичних об’єднань (далі-ФМО) за 56 спеціальностями/освітньо-професійними програмами. Діяльність ФМО є однією з форм спільної участі на добровільних засадах представників закладів фахової передвищої освіти та працівників Науково-методичного центру ВФПО у формуванні загальних підходів до розроблення навчально-методичних комплексів, освітньо-професійних програм, навчальних планів, напрацювання пропозицій щодо вдосконалення змісту підготовки фахових молодших бакалаврів та поширення кращої практики комплексного методичного забезпечення освітнього процесу в закладах фахової передвищої освіти за різними формами здобуття освіти, впровадження педагогічних інновацій і технологій в освітній процес та надання пропозицій щодо створення авторських колективів та організації підготовки підручників і навчальних посібників, електронних засобів навчання тощо.
Упродовж 27 вересня – 5 жовтня відбулося 5 організаційних засідань ФМО за 56 спеціальностями, в яких взяло участь 474 педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти.
Перед учасниками організаційних засідань виступили директор НМЦ ВФПО Тетяна ІЩЕНКО та заступник директора з навчально-методичної роботи Микола ХОМЕНКО, які окреслили основну мету створення ФМО та першочергові завдання. Члени ФМО отримали змістовну, професійну, фахову інформацію щодо змісту, структури підготовки освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти, навчальних планів, індивідуальних навчальних планів підготовки фахівців освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр від Тетяни ДУДНИК, заступника директора з методичної роботи НМЦ ВФПО, та Тетяни ДУДУС, завідувачки науково-методичного кабінету біотехнологій та ветеринарної медицини НМЦ ВФПО.
Цікаву інформацію щодо моніторингу якості знань здобувачів освіти з використанням інформаційно-комунікаційних технологій представила завідувачка лабораторії методичного супроводу моніторингу якості освіти НМЦ ВФПО Валентина ЗАБОЛОТНА.
За результатами організаційних засідань будуть проведені робочі засідання ФМО за кожною спеціальністю, де будуть визначені пріоритетні завдання та шляхи їх вирішення щодо поліпшення підготовки методичного забезпечення спеціальності та підвищення якості освіти загалом.
Учасники заходу подякували за високий рівень проведення організаційних засідань та отриману фахову і корисну інформацію, яку використають у своїй освітній діяльності.