логотип

МЕТОДИЧНА СЛУЖБА ЗФПО НА ВАРТІ ЯКОСТІ ОСВІТИ

На базі Науково-методичного центру ВФПО 25–26 жовтня п. р. відбулося підвищення кваліфікації завідувачів методичних (педагогічних) кабінетів, методистів закладів фахової передвищої освіти «МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ІННОВАЦІЙНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ВИКЛИКІВ».

У змісті навчально-тематичної програми було викладено основні положення законодавчих та нормативно-правових актів і документів з питань організації освітнього процесу, питання атестація педагогічних працівників, організацію навчально-методичної роботи, формування ІК-компетенцій педагога в умовах діджиталізації тощо.

Лекторами стали науково-педагогічні та педагогічні провідні спеціалісти Науково-методичного центру ВФПО, а саме Тетяна ІЩЕНКО, кандидат педагогічних наук, професор, директор презентувала роботу Центру як провайдера інноваційних ідей, Микола ХОМЕНКО, кандидат педагогічних наук, заступник директора з навчально-методичної роботи з доповіддю «Інноваційні підходи в підготовці фахового молодшого бакалавра»; Тетяна ДУДНИК, заступник директора з методичної роботи – «Нормативні основи підготовки фахівців у закладах фахової передвищої освіти»,  Світлана ЖУКОВСЬКА, кандидат педагогічних наук, методист лабораторії цифрових та медіатехнологій в освіті широко розкрила питання «Онлайн-освіта: стан та тренди розвитку»; Ірина БЕРЕЗЕНКО, доктор філософії, юрисконсульт надала змістовну інформацію з питання «Особливості та порядок атестації педагогічних працівників згідно з вимогами  Положення  про атестацію педагогічних працівників»; Тетяна ДУДУС, кандидат педагогічних наук, завідувач науково-методичного кабінету біотехнологій та ветеринарної медицини зацікавила аудиторію слухачів темою «Інформальна освіта. Чому вона Вам також потрібна?»; Валентина ЗАБОЛОТНА, завідувач лабораторії методичного супроводу моніторингу якості освіти звернула увагу на «Пілотний проєкт щодо вивчення (моніторингу) якості освіти у ЗФПО: реалізація, результати, плани»; продовжила питання моніторингу якості знань виступом «Тести як ефективний засіб контролю знань здобувачів освіти» Тетяна ТРІСУНОВА, методист науково-методичного кабінету економіки та права; Алла ЧАЙКОВСЬКА, завідувач науково-методичного кабінету безперервного професійного розвитку та освіти дорослих презентувала питання «Дуальна освіта. Як вона працює в Україні»; Тетяна ОЛЬХОВИК, завідувач лабораторії педагогічних інновацій разом з методистом лабораторії Лідією КУЧЕРЕНКО освітили тему «Формування особистого бренду педагога», ознайомили з віртуальною виставкою переможців конкурсу «Педагогічний Оскар – 2023».

Також досвідом роботи поділились представники закладів освіти з таких питань як:

– «Використання вебресурсу у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освіти» – Світлана БОЙКО, методист відділень Кіровоградського медичного фахового коледжу ім. Є.Й. Мухіна;

– «Цифрові засоби формування інноваційної педагогічної діяльності в контексті сучасних викликів сьогодення» – Тетяна ОСИПОВА, Олена БАБІЙ, Людмила ЛІЄНКО, викладачі КЗ «Бахмутський педагогічний фаховий коледж»;

– «Атестація педагогічних працівників фахового коледжу: перспективи та виклики –  Ліда АДАМЕНКО, методист ВСП «Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету»;

– «Ефективна реалізація змішаного та дистанційного навчання через використання онлайн-сервісів та платформ»  – Наталія БОГОЛЮБ, завідувач навчально-методичного кабінету Бердичівського фахового коледжу промисловості, економіки та права;

– «Система інтерактивно-дистанційного навчання коледжу як невід’ємна складова забезпечення якості освіти в умовах воєнного стану» – Ірина ВОРОНЦОВА, заступник директора з навчальної роботи, Ольга КОЧЕРЖЕНКО, методист ВСП «Полтавський фаховий коледж нафти і газу НУ «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

За результатами проведеного підвищення кваліфікації проведено тестування. Слухачі отримають сертифікати на 16 годин із зазначенням опанованих компетентностей.

Сподіваємося, що злагоджена і продуктивна робота  протягом цих двох днів надала кожному з Вас нові думки та ідеї, які Ви сміливо впровадите у своїй професійній діяльності, та загалом у закладі освіти. Також до уваги слухачів було запропоновано опитування, результати якого буде опрацьовано і враховано при плануванні роботи у 2024 році.