логотип

ІНТЕРАКТИВНА МАПА «ТІ, ХТО СТАВ НА ШЛЯХ ЗБРОЙНОЇ БОРОТЬБИ З СОВЄТСЬКОЮ ВЛАДОЮ В РОКИ ГОЛОДОМОРУ НА ПОЛТАВЩИНІ» | Науково-методичний центр ВФПО

Інтерактивна мапа «Ті, хто став на шлях збройної боротьби з совєтською владою в роки Голодомору на Полтавщині»  розроблена викладачем Оленою МОСКАЛЕНКО для використання на заняттях з історії, а також під час годин спілкування й  розповідає 5 історії  про спроби чинити опір совєтській владі на Полтавщині та охоплює біографії 9 осіб.

З даною розробкою Олена Леонідівна стала призером VIII МІЖНАРОДНОГО МІЖДИСЦИПЛІНАРНОГО КОНКУРСУ НАУКОВИХ І ТВОРЧИХ РОБІТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА МАНЯКА ТА ЛІДІЇ КОВАЛЕНКО (Номінація «Кращі методичні розробки уроку/лекції та мистецькі роботи вчителів закладів загальної середньої освіти/ викладачів закладів вищої освіти»).
Український народ сьогодні, як і в тяжкі часи історичного минулого, чинить опір геноциду.
Коли ми говоримо про епоху Голодомору, то обов’язково потрібно наголошувати про СПРОТИВ селянства. Більшовицька влада не зумівши подолати селянський спротив на початку 1920-х, відступила, але в 1928 році знову перейшла у наступ. Форми селянського спротиву були активні й пасивні. Попервах були здебільшого пасивні форми опору, коли ігнорували, намагалися не сіяти чи засіювали тими культурами, які для влади були нецікаві. Активна форма опору – 1930 рік. Це був пік, коли сотні людей йшли проти кулеметів – це не вигадка. Очільник ОДПУ в УРСР Всеволод Балицький фіксував, що люди йшли на кулемети, співаючи «Ще не вмерла Україна!». Тут соціальний протест сильно переплітався з національним. І гасла були не за справедливу радянську Україну, тут говорили про УНР і Петлюру, говорили про те, що «до біса комуністів».
Дана мапа дозволяє розширити знання з теми, показати супротив українського селянства, їх національну спрямованість, обговорити сьогодення (війну проти путінської росії, захист Української держави та національної ідентичності), а також урізноманітнити освітній процес.

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2023 році День пам’яті жертв Голодоморів припадає на 25 листопада. У цей день о 16.00 відбудеться Загальнонаціональна хвилина мовчання.

За матеріалами сайту ВСП «ППФК НТУ «ХПІ»