логотип

ВІДБУВСЯ СЕМІНАР «ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ПТАХІВНИЦТВА»

07 травня  п.р. Науково-методичний центр ВФПО спільно з НУБіП України у режимі онлайн провели семінар «Інноваційні технології виробництва продукції птахівництва», присвячений 85-річчю від дня народження доктора сільськогосподарських наук, професора В.П. Бородая.

У роботі семінару взяли участь понад 80 осіб – науково-педагогічні та педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, фахівці провідних господарств України.

Основні віхи життя і наукової діяльності професора В.П. Бородая висвітлили Віра БОРОДАЙ, доктор сільськогосподарських наук, доцент кафедри екобіотехнології та біорізноманіття НУБіП України, та Ольга ТЕРТИЧНА, доктор біологічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник лабораторії екології тваринництва Інституту агроекології і природокористування НААН України.

Глибоко і професійно були розкриті теми: «Вітчизняне  птахівництво в умовах воєнного стану» (Сергій КАРПЕНКО, виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України»), «Високотехнологічні рішення компанії «Vencomatic Group BV» (Тетяна АЛІФАНОВА, менеджер з розвитку бізнесу в Україні компанії «Vencomatic Group BV)», «Мікробіологічні дослідження з використання технології Малді у процесі виробництва і переробки продукції тваринництва» (Ольга МАРТИНЕНКО, директор ТОВ «Експертний центр діагностики та лабораторного супроводу «БІОЛАЙТС»).

Напрацьованим досвідом та цікавою інформацією щодо особливостей годівлі птиці поділилися представники компаній та передових господарств, а саме: «Використання ефірних олій в годівлі птиці» (Тарас Прудиус, кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Інституту біології тварин НААН), «Використання амінокислот з розгалуженими ланцюгом у годівлі курчат-бройлерів» (Антон СОРОКУН, технолог з годівлі моногастричних і птиці ТОВ «Вітагро Нутришин»), «Використання білково-мінеральної кормової добавки в годівлі  курчат-бройлерів» (Юрій МАШКІН, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри технології виробництва продукції птахівництва та свинарства Білоцерківського НАУ).

З великою зацікавленістю присутні прослухали змістовні доповіді щодо засобів боротьби з хворобами птиці: «Небезпека розвитку антибіотикорезистентності як складова аналізу безпечності продукції птахівництва» (Тетяна ФОТІНА, доктор ветеринарних наук, професор, завідувач кафедри ветсанекспертизи, мікробіології, зоогігієни та безпеки і якості продуктів тваринництва Сумського НАУ), «Ентеронормін як ефективний засіб боротьби із сальмонелами» (Олександр МІЗЕРНИЦЬКИЙ, директор ТОВ «СГП «МБС»), «Ефективність використання фітопрепаратів у птахівництві» (Сергій Бондар, директор ТОВ «Агроплюсінвест»).

Цікавою та інформативною була тема «Підготовка кадрів для галузі птахівництва у Національному університеті біоресурсів і природокористування України» (Наталія ПРОКОПЕНКО, доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри технологій у птахівництві, свинарстві та вівчарстві НУБіП України, Світлана БАЗИВОЛЯК, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри технологій у птахівництві, свинарстві та вівчарстві НУБіП України).

Захід пройшов змістовно та інформаційно насичено. Всі учасники семінару отримали фахову інформацію, яку зможуть використати в освітньому процесі, у реальному житті та на виробництві, обмінялись думками щодо стану галузі птахівництва та підготовки фахівців для цієї галузі.

Дякуємо спікерам за цікаву, пізнавальну та корисну інформацію, модератору Вікторії МЕЛЬНИК, кандидату сільськогосподарських наук,  доктору історичних наук, професору кафедри технологій у птахівництві, свинарстві та вівчарстві НУБіП України, – за підбір надзвичайно актуальної тематики та фахове модерування заходу, слухачам – за участь та активність в обговоренні питань щодо впровадження інноваційних технологій виробництва продукції птахівництва.