логотип

УКРАЇНСЬКІ ВИКЛАДАЧІ ВИВЧАЮТЬ ДОСВІД ТВАРИННИКІВ СЛОВЕНІЇ

В рамках проекту SULAWE було проведено навчальний візит на базі університету Любляни (Словенія). Українські викладачі та члени асоціацій мали змогу вивчити особистості сільського господарства Словенії, механізми співпраці фермерів з державою, програми фінансування виробників.

Протягом періоду навчання відбулось декілька до фермерських господарств Словенії. Учасники програми відвідали ферму з розведення локальної породи свиней krskopolje та ознайомились з особистостями утримання свиней і можливостями переробки м’яса безпосередньо на фермі.

Також було дуже цікаво відвідати ферму ВРХ, де не тільки вирощують молочних корів, а й переробляють молоко і продають молочну продукцію в магазині на фермі

Було організовано дуже цікаві лекції для українських фахівців. Словенська експерт з комунікації Кармен Ер’явеч провела тренінг “Навчання протягом життя та важливість комунікації при вивченні тваринництва”. Також, в рамках навчального візиту проекту ЕРАЗМУС+ SULAWE було проведено навчання, присвячене аграрній освіті в Словенії та передачі знань. Марія Клопчич зробила дуже цікаву доповідь на цю тему, після якої українські викладачі мали можливість задати їй запитання та провести аналогію з аграрною освітою в Україні

Українські викладачі не тільки вивчали досвід словенських фахфвців, але й ділились своїми наробками. Так, представники університетів розповіли про свої навчальні програми для LLL Центрів, які були розроблені в рамках проекту.

Учасники програми мали можливість відвідати факультет тваринництва університету Любляни, де ознайомились з різними дослідницькими лабораторіями, а саме лабораторію з дослідження та трансферу знань, лабораторію генетики, дослідження кормів, молока та якості продукції тваринництва.

Відбулись і візити на експериментальні ферми університету. Учасники програми відвідали дослідницьку ферму Logatec (розведення овець, молочних кіз) та ознайомились з приборами, які використовують для різноманітних досліджень.

Дуже цікавою була лекція професора університету Любляни Мойчі Сімчич.

Її доповідь була присвячена передовим практикам, пов’язаним із збереженням аборигенних порід тварин(генетичних ресурсів тварин) та програмам розведення дрібних жуйних.

Після закінчення програми навчального візиту, всі учасники отримали сертиівкати.