логотип

«ПСИХОЛОГІЯ ЛЮДИНИ; ЯК ВИЖИВАТИ, КОЛИ РУЙНУЄТЬСЯ ВСЕ, ДО ЧОГО МИ ЗВИКЛИ»

Як війна впливає на психологічний стан людини і як наша психіка адаптується говорили під час семінару «Психологія людини; як виживати, коли руйнується все, до чого ми звикли», який проводився 20 листопада 2024 року. Ми звикли, що травмуючі події відбуваються з нами мало чи не з народження, а війна сама по собі, з усіма її проявами, – це серйозний виклик для нашої психіки. Якщо говорити про сьогодення, то війна – це одна з найважчих трансгенераційних травм. Зараз багато хто проходить досвід наших дідусів та бабусь, заглядаючи в очі смерті та людській жорстокості. І багато хто починає свій відлік травми, що може передаватися дітям та далі по роду. Але ви можете це зупинити, побачивши та зціливши свою травму за допомогою психотерапії або методу групової системної терапії. Ви можете опрацювати власний емоційний досвід і максимально давати собі ресурси і підтримку, в том числі, щоби діти могли жити своїм життям. Цим ви приведете систему до балансу та допоможете і собі, і вашим дітям – не нести тягар вашої історії. Нехай вони творять свою.

Спікерами семінару були Тетяна та В’ячеслав Наумови, сертифіковані фахівці програм «Діти та війна. Техніки зцілення» та «Відновлення після втрат» які говорили про теорію та практику психологічного відновлення та стресостійкості в умовах війни.

Досвідом ведення блогу практичного психолога поділилася Валентина Мисько практичний психолог ВСП «Вишнянський фаховий коледж Львівського національного університету природокористування». Спікерка запропонувала інструменти психологічної діагностики, які дозволяють проводити глибокий аналіз психічного стану та особистісних особливостей респондентів.

Про інструменти та методи формування правової культури говорила Кирилюк Людмила, практичний психолог ВСП «Тульчинський фаховий коледж ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету».