логотип

ДУАЛЬНА ФОРМА ЗДОБУТТЯ ОСВІТИ – МАЛЕНЬКІ КРОКИ ДО ВИРІШЕННЯ ГЛОБАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ

Ще один цікавий досвід та спілкування з колегами. 27 листопада відбулася чергова зустріч фанів дуальної освіти на 7 конференції, присвяченій питанням розвитку ДФЗО. Цьогоріч конференція мала назву «ДУАЛЬНА ОСВІТА ЯК ОДНА ІЗ ФОРМ ПОЛІПШЕННЯ ЯКОСТІ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ» / «ДУАЛЬНА ОСВІТА ПІД ЧАС ВІЙНИ». Її проведено відповідно до Плану проведення наукових конференцій з проблем вищої освіти і науки в системі Міністерства освіти і науки України на 2024 рік.

Захід відбувся під егідою Міністерства освіти і науки України, в партнерстві з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, Українською Асоціацією Маркетингу за участі роботодавців, представників закладів освіти, громадських організацій, міжнародних проєктів, здобувачів освіти. Обговорення набуло характеру науково-професійної дискусії. Перед учасниками заходу були поставлені завдання, які мають бути виконані та реалізовані в процесі розгортання ДФЗО, яка вже не є експериментом, а має запрацювати на «повну силу». Відрадно, що підготовку здобувачів за дуальною формою планується підтримати на державному рівні через певні фінансові механізми.

До роботи конференції долучилися як постійні її учасники так і нові партнери. Серед спікерів і гостей заходу були Олег ШАРОВ (Міністерство освіти і науки  України), Віталій ДУДІН (Фонд ім. Фрідріха Еберта в Україні), Сніжана ЛЕУ-СЕВЕРИНЕНКО (експерт з питань освіти та розвитку трудового потенціалу), Сергій ЗІКРАТИЙ, Христина КОСТИРКО (Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу), Олександр ЛОМЕЙКО (Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного), Сергій УБОГОВ, Наталія МАРТИНОВА, (Управління медичних кадрів, освіти і науки МОЗ України), Іван ЛУЦЕНКО (Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»), Маргарита ЛИШЕНКО (Сумський національний аграрний університет), Віта БУГАЙЧУК, (Поліський національний університет), Тетяна ІВАШКІВ (ІТ СТЕП УНІВЕРСИТЕТ), Любов ЗАЄЦЬ, (Волинський національний університет ім. Л.Українки), Ксенія МОТОРІНА (ПрАТ «МХП»), Ольга ЛИСЕНКО, фахівець відділу кадрів ПрАТ «А/Т Тютюнова Компанія «ВАТ – ПРИЛУКИ».

Враженнями від навчання на підприємстві ПрАТ «МХП» поділилася Євгенія МОРГУНОВА, здобувачка освіти Сумського національного  аграрного університету. Сергій МІЛЕВСЬКИЙ (ТОВ «СМД Дизайн») представив проєкт пошукового порталу «Дуальна освіта в Україні».

У 2024 стартує експериментальний проєкт в системі Міністерства охорони здоров’я України із підготовки фахівців з реабілітації у сфері охорони здоров’я – спеціальність 227 Терапія та реабілітація / фізична терапія, ерготерапія.

Модераторами конференції були Тетяна ІЩЕНКО (Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»), Ірина ПЕРЕВОЗОВА (Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу) та Олена БУЧИНСЬКА (Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана).

Сподіваємося, що захід був змістовним та актуальним.

Ознайомитися із корисними ресурсами для поглибленого вивчення питання організації навчання за ДФЗО та матеріалами конференції можна на сайті Науково-методичного центру ВФПО.

Дякуємо Збройним силам України за можливість жити і працювати! Підтримуємо їх кожен на своєму місці.