логотип

Навчальна програма ФАО «Ґрунтозберігаючі технології у землеробстві» | Науково-методичний центр ВФПО

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Slider_Widget”][/siteorigin_widget]

Тренінг 9. Економічна ефективність ґрунтозберігаючих технологій

Подія відбудеться: 26.02.2020

м. Київ, вул. Смілянська 11, НМЦ ВФПО,

також є можливість взяти участь у тренінгу дистанційно, онлайн, за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=p4YGVp4RpWg&feature=youtu.be

Захід проходить у рамках Польової школи фермера «Ґрунтозберігаючі технології у землеробстві», що є частиною проекту «Інтегроване управління природними ресурсами на деградованих ландшафтах степової та лісостепової зон України», і реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) за фінансової підтримки Глобального екологічного фонду (ГЕФ).

Агробізнес, попри інвестиційну привабливість, залишається одним із найбільш ризикованих видів господарської діяльності, що зумовлено непередбачуваним впливом як погодно-кліматичних (в умовах природного вологозабезпечення, тобто без зрошення), так і ринкових чинників. Все це потребує об’єктивної оцінки ефективності ведення бізнесу та пошуку його слабких і сильних сторін.

Тренінг проводиться для осіб, чия діяльність спрямована на відновлення та підвищення родючості ґрунтів, зростання економічної ефективності діяльності сільгосппідприємств: керівників, економістів, агрономів, фермерів, а також науковців, викладачів освітніх закладів аграрного спрямування, державних посадовців.

Теоретична й практична частини тренінгу будуть представлені провідними фахівцями галузі, фермерами, які ознайомлять аудиторію з результатами застосування ґрунтозберігаючих технологій, обґрунтують їх економічну ефективність та екологічну спрямованість.

На попередніх тренінгах Польової школи фермера (ФФС) були розглянуті питання ґрунтозахисних технологій виробництва. ФФС-9 присвячується економічній діяльності сільгосппідприємств, зокрема тих, які активно впроваджують ці технології. Економічна ефективність – один із трьох наріжних каменів стійкості (sustainability) ґрунтозахисного сільськогосподарського виробництва. Але як порахувати і визначити, які заходи й технології є економічно вигідними, а які – ні? Як порівняти економічну ефективність та стійкість різних бізнес-моделей ведення землеробства? Як порахувати і визначити економіку використання водних ресурсів, зелених добрив (сидератів), ґрунтового біорізноманіття, сівозмін, різних способів обробітку ґрунту?

Відповіді на ці запитання знають керівники, які впроваджують у своїх господарствах ґрунтозахисні технології виробництва і де вже проводили тренінги по застосуванню цих технологій у рамках Польової школи фермера в 2019-му році. Отже, практики і поділяться своїм досвідом: як саме вони розраховують економіку технологій у своїх господарствах. Але спочатку науковці  обґрунтують доцільність інвестицій у збереження та підвищення природної родючості ґрунту за рахунок збільшення вмісту органічної речовини та покращення «здоров’я» ґрунтів.

Участь у заході безкоштовна, проте обов’язкова попередня реєстрація до 24 лютого за формою або за телефонами:

Юлія Кісільова, асистент проекту

+38 098 273 32 46,
e-mail: [email protected];

Олександр Журавель, фахівець ФАО,

+38 068 898 38 45,
+38 066 568 03 18,
e-mail: [email protected]

Деталі щодо навчальної програми:

https://healthysoils.org.ua/poliovashkolafermera

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Slider_Widget”][/siteorigin_widget]