логотип

АЗАДА ДЖУМАЄВА: «МРІЮ, ЩОБ МІЙ СИН ТАКОЖ НАВЧАВСЯ В ХНТУСГ» | Науково-методичний центр ВФПО

Продовжуємо знайомство з іноземними студентами, які навчаються в нашому університеті. Неодмінно маємо сказати про студентів із сонячного Туркменістану. Адже це найбільша група студентів-іноземців, які були направлені до нашого університету своєю країною. Наразі вони освоюють спеціальності: Деревообробні та меблеві технологіїБудівництво та цивільна інженерія,  Право,  Економіка,  Транспортні технологіїОблік і оподаткування,  Менеджмент,  Галузеве машинобудування,  Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології.

За інформацією відділу по роботі з іноземними громадянами, на даний час  в ХНТУСГ навчається 115 бакалаврів та 5 магістрів, які є громадянами Туркменістану. Та й сам керівник цього відділу Отабег Рахматуллаєвич Азізов є посланцем цієї країни. У 2014 році він успішно закінчив ХНТУСГ за спеціальністю «Економіка підприємства» і отримав кваліфікацію «магістр з економіки», а згодом захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук, наразі є асистентом кафедри маркетингу та медіакомунікацій нашого університету.

До речі, Отабег Рахматуллаєвич не єдиний представник Туркменістану, який обрав наукову кар’єру в нашому університеті. Нещодавно ми познайомилися з Азадою Агамурадівною Джумаєвою, яка навчається в аспірантурі ХНТУСГ. Перед цим вона закінчила тут магістратуру за спеціальністю 051 «Економіка» і вирішила продовжувати навчання. Тим більше, що тут же, на 4-му курсу ННІ БМ, навчається і її чоловік Азат Іллієв, теж майбутній економіст.

Азада розповіла, що з чоловіком вони мешкають у студентському гуртожитку і родина сама заробляє кошти на навчання. А наш університет  обрали після того, як на найвищому рівні була підписана Угода про співробітництво в галузі вищої освіти між Харківським національним технічним університетом сільського господарства ім. Петра Василенка та Туркменським сільськогосподарським університетом ім. С.А. Ніязова. Ось один з прикладів такого співробітництва, про який ми розповідали раніше: ВІДЕО-ЛЕКЦІЯ ДЛЯ ТУРКМЕНСЬКИХ КОЛЕГ.

На жаль, в Туркменістані молодим людям дуже важко здобути вищу освіту, оскільки університети здійснюють обмежений набір студентів. У цьому відношенні Україна має багато переваг, до яких, безперечно, відноситься і можливість здобути якісну освіту в університетах аграрного профілю.

До речі, подружка Азади, з якою вона прийшла на зустріч – Румана Олтибаєва – також навчається в аграрному університеті, але в Луганському. А оскільки наразі через карантин  в закладах вищої освіти запроваджено дистанційне навчання, дівчата проводять час разом. Обидві сумують за своєю батьківщиною, від якої їх відділяють тисячі кілометрів. Говорять, що наразі Україна не має прямого авіасполучення з Туркменістаном, тому дістатися туди дуже складно: потрібно летіти або з Білорусі або з Туреччини з пересадками у  Дубаї. З цієї ж причини Азада не може привезти в Україну свого 6-річного сина Іхласа, якого наразі виховують бабуся і дідусь. Але жінка   мріє про те, щоб незабаром вся родина зібралася в Україні за одним столом, а в майбутньому Іхлас також став студентом нашого університету. Як ви зрозуміли, це вже буде сімейна традиція.  І це – чудово!

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ