Надійність, захист та повна самовіддача! Оперативний форпост служб цивільного захисту зібрав першокурсників Вінницького технічного фахового коледжу. Сьогодні, коли небезпека чатує на кожному кроці, життєво важливо вміти діяти швидко і без вагань.
Під час інтерактивної акції студенти за лічені години дізналися те, як врятувати людське життя. Захисники спокою, які щодня ризикують собою заради безпеки інших. Майстри екстрених рішень – точно знають, як впоратися з будь-якою стихією і врятувати людей із пекла, зберігаючи холоднокровність і професійне чуття.
В авангарді порятунку були: Головне управління ДСНС України у Вінницькій області, Військова частина 3008 Національної гвардії України, Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області.
«Цей захід – це безцінний досвід, який може врятувати не лише власне життя, а й тих, хто поруч. Вже вдруге ми проводимо такий майстер-клас, і він стає ще більш актуальним у реаліях війни. Кожен крок, кожна дія під час надзвичайної ситуації мають значення, і сьогодні ви дізнаєтесь, як діяти швидко, злагоджено та ефективно. Вдячність нашим героям – представникам ДСНС та Національної гвардії – за професіоналізм та готовність ділитися своїм досвідом. Все буде Україна!» — сказала Світлана Василюк, директорка ВТФК.
На 9 локаціях на території коледжу молодь вчилася ліквідовувати надзвичайні ситуації, надавати першу медичну допомогу, гасити пожежі та розгортати реанімобіль. Фахівці водолазної служби пояснювали, як правильно поводитися на водоймах.Поради надавали і піротехніки, психологи, інструктори Національної гвардії.
«Усі локації були суперкорисними! Особливо запам’яталися радіаційні костюми та медичні тренування — це реально може врятувати і моє життя, і життя моїх друзів та близьких. Тепер чітко знаю кожну із загроз та як їм протидіяти. Поради від професіоналів точно стануть у пригоді!» – поділився враженнями Ян Павловський, студент групи 1КІ1.
Не менш пізнавальним став День цивільного захисту і для наших викладачів.
«На локації з водолазами діти побачили, як знання переходять у практичні навички. Згадали й закон Архімеда, який допомагає швидко оцінити, скільки зусиль потрібно для підйому важкого предмета з води. Набутий досвід може стати вирішальним у критичних умовах», — каже Ольга Рябошапка, викладачка фізики ВТФК.
Безпека кожного – справа спільна!
За матеріалами сайту ВТФК