логотип

Івано-Франківський базовий медичний коледж відзначив 80-річчя | Науково-методичний центр ВФПО

Більш як на місяць розтяглося відзначення 80-річчя з часу заснування ІФБМК, який розпочав свою діяльність 21 грудня 1939 року як фельдшерсько-акушерська школа. Тож у грудні минулого року всі студенти і викладачі отримали солодкі подарунки від Святого Миколая, відбулися концерт і збори трудового колективу, приурочені цій даті. А у січні, після канікул, урочистості продовжили подячне засідання педагогічної ради і студентська конференція.

16 тисяч фахівців підготовлено в ІФБМК за 80 років. Сьогодні тут навчається більше тисячі студентів, близько трьох тисяч курсантів щорічно підвищують свою кваліфікацію. З вагомим здобутками підійшов колектив до свого ювілею. Акцентуючи на якості освітнього процесу та всебічній практичній підготовці майбутніх фахівців, в навчальному закладі впроваджують інноваційні методики та сучасний технічний супровід. Серед здобутків і те, що без залучення коштів з загального фонду бюджету було збудовано сучасний спортивний зал і гуртожиток на 92 місця, а також досягнуті вищі за загальнонаціональні результати “Крок.М”. За словами директора коледжу Володимира Стасюка, девізом навчального закладу є слова: «Наша праця є нашою молитвою».

На подячне засідання педагогічної ради були запрошені представники обласної і міської влади, департаментів охорони здоров’я і освіти, науки та молодіжної політики обласної держадміністрації, обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я, національного медичного університету, керівники лікувальних закладів. Вони отримали подячні грамоти за «причетність до успіхів коледжу».

Слова вітань приймав і директор ІФБМК Володимир Стасюк, колишній випускник цього навчального закладу, бо для нього ювілей коледжу співпав ще з однією особливою датою: 25-річчя на посаді директора.

Володимир Васильович вдячний долі, що вчився в медичному коледжі, вдячний своїм вчителям за професійну і життєву науку. Серед відомих викладачів – колишній багатолітній директор тодішнього медичного училища Григорій Гавриш та відомий прикарпатський композитор Дмитро Циганков. Інформаційно-пошукові роботи про цих двох видатних особистостей, які працювали в навчальному закладі, були представлені на студентській конференції, приуроченій 80-річчю ІФБМК.

Доля Григорія Григоровича Гавриша склалася так, що він після війни вступив в Станіславське медичне училище, провчився рік, а коли у 1945 році відкрився медичний інститут, то його як найкращого учня взяли туди на навчання. Майже 25 років, у 1958-1983 роках, очолював медичне училище. Тепер тут працює його донька Ольга Дебенко.

Дмитро Гнатович Циганков – педагог, музикант, композитор, поет-пісняр. Він був викладачем математики та художнім керівником навчального закладу, а ще написав близько сотні пісень, популярних на Прикарпатті.

З 2009 року в медичному коледжі запроваджені стипендії імені Григорія Гавриша і Дмитра Циганкова. Шість років тому на фасаді закладу встановлено меморіальну дошку Дмитру Циганкову, а тепер, у рамках відзначення 80-річчя ІФБМК, у фоє навчального закладу урочисто відкрито і освячено пам’ятну дошку Григорію Гавришу.