логотип

Національний лісотехнічний університет України – лідер рейтингу UI GreenMetric-2020 в Україні | Науково-методичний центр ВФПО

З радістю повідомляємо, що в 2020 році Національний лісотехнічний університет України втретє визнаний найбільш екологічним університетом України за результатами всесвітнього рейтингу UI Green Metric (UI Green Metric World University Rankings).

Цього року результатами власних програм сталого розвитку поділилися 912 кращих навчальних закладів світу. Наш університет входить у ТОП-10 світу за індикатором еко-освіти – набравши максимальну кількість балів за цим показником. Серед європейських університетів НЛТУ України – 52-ий. У загальному світовому заліку наш університет посідає 144 позицію.

Цього року університету вдалося покращити показники за деякими критеріями – поводження із відходами, використання водних ресурсів та транспорту.

Координаторами проєкту рейтингування в НЛТУ є Володимир Яркун – старший викладач кафедри ІТ, керівник центру веб-комунікацій та Уляна Павлюк – старший викладач кафедри економіки підприємства, спільними зусиллями яких було опрацьовано та проаналізовано потужний масив інформації за критеріями рейтингу та суттєво збагачено доказову базу показників сталості НЛТУ України. Експертну допомогу традиційно надавали проректор з наукової роботи Василь Лавний, колеги із кафедри екологічної економіки Людмила Загвойська, Людмила Максимів та голова комісії з екологізації освіти в НЛТУ України Ігор Соловій.

Зазначимо, що участь в рейтингах дозволяє об’єктивно оцінити роботу університету і визначити його ступінь успішності серед інших вищих навчальних закладів.

Результати рейтингу UI Green Metric ґрунтуються на кількісних показниках, що дозволяють ранжувати університети таким чином, щоб між ними можна було проводити швидкі зіставлення за критеріями стійкості їх інфраструктури, ефективності господарської діяльності, впливу на навколишнє середовище, комфортних умов і здорового способу життя, навчання і роботи для студентів та співробітників. Університети-учасники мають змогу оцінити рівень своєї екологічної і природно-ресурсної бази, а також вагу компоненти сталого розвитку в навчальній та  науково-дослідній діяльності.