Дистанційна форма навчання і роботи – це реалії сьогоденного освітнього процесу в умовах карантину. Тому і виникає потреба у використанні нових комп’ютерних технологій в організації освітнього процесу.
30 квітня 2020 р. у режимі відеоконференції на платформі Zoom у коледжі відбулось засідання педагогічної ради.
Відкриваючи засідання, в.о. директора Назарова Лариса Григорівна коротко проінформувала про участь в онлайн-засіданні методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи закладів фахової передвищої освіти Херсонської області і про організацію освітнього процесу та завершення навчального року в коледжі в умовах карантину.
Також Лариса Григорівна звернула увагу на те, що, не зважаючи на карантин, наш коледж був готовий до роботи в дистанційному режимі, оскільки вже п’ять років поспіль ми використовуємо освітньо-інформаційний портал, реалізований на платформі Moodle, і маємо особистий досвід у такій роботі.
По другому і третьому питанням доповідали голови груп забезпечення спеціальностей: Гребінчак О.І., Довбня В.О., Нагорний Ю.І., Пирогова Н.І., Ніколова Н.В., Тайлакова О.В., Ковальова С.О. про підготовку до проведення державної атестації в умовах карантину і про контроль за виконанням здобувачами освіти індивідуальних планів дистанційного навчання. Було наголошено, що викладачами розпочато підготовку до проведення заліків і екзаменів дистанційно у синхронному режимі із забезпеченням ідентифікації студентів, а також проведення в такому ж режимі навчальних та виробничих практик.
Завідувачі відділень доповіли про особливості проведення екзаменаційної сесії випускних груп.
Рішенням педагогічної ради було прийнято «Тимчасовий порядок проведення державної атестації 2020 року в умовах карантину».
Методист коледжу Граборенко Н.І. ознайомила викладачів із технологічною інструкцією щодо заповнення електронного журналу обліку навчальної роботи студентів академічних груп і пояснила особливості заповнення змін до індивідуального плану роботи викладача за розділами «Навчально-методична робота», «Культурно-виховна робота», «Організаційна робота».
В.о. директора Назарова Л.Г. додала, що завідувачі відділень і методисти здійснюють щотижневий моніторинг якості освіти в академічних групах та контролюють стан ведення електронних журналів викладачами.
Також Граборенко Н.І. презентувала результати атестації педагогічних працівників у 2020 році та проінформувала про новий порядок підвищення кваліфікації.
Про роботу впродовж попередніх тижнів та про плани на найближчий час відзвітували Міщенко Ю.М. – голова циклової комісій фундаментальних та загальнотехнічних дисциплін і Вдодович М.М. – голова циклової комісій соціально-гуманітарних дисциплін і фізичного виховання.
Звісно, пандемія внесла корективи в наш звичний спосіб життя, проте для багатьох викладачів карантин надає можливість самовдосконалюватися, підвищувати рівень власної компетентності. Педагоги працюють над реалізацією планів самоосвіти, працюють над розробками навчально-методичних посібників та рекомендацій, наповненням навчальних платформ Moodle, GoogleClassroom, написанням статей та беруть участь у різноманітних конференціях, вебінарах, проходячи курси на онлайн-платформах.
Також на засіданні педагогічної ради були розглянуті заяви викладачів про визнання результатів підвищення кваліфікації.
Про профілактичну діяльність кураторів академічних груп щодо протидії домашньому насиллю та запобіганню негативних явищ серед неповнолітніх в умовах дистанційного навчання доповіла заступник директора з виховної роботи Потапова Н.О. «У процесі дистанційного навчання у період карантину наші зусилля мають спрямовуватися на збереження здоров’я і безпеки життя здобувачів освіти», – наголосила Надія Олександрівна.
Час карантину – це не привід відпочивати, а можливість навчитись чомусь новому, розкрити свої креативні задатки, стати більш професійними спеціалістами нового часу.
Тож продовжуємо працювати та спілкуватись дистанційно.
І пам’ятаймо – карантин мине, а досвід залишиться!
Методист коледжу Граборенко Н.І.