У Лисичанському державному індустріально–гірничому коледжі за останні роки склалася певна система творчої роботи з обдарованою молоддю. На засіданнях педагогічної, методичної ради заслуховують завідувачів відділень, голів циклових комісій, викладачів зі звітами про пошуково-дослідну роботу, результати якої висвітлюють на сайті коледжу, в місцевій пресі. Викладачі з досвідом роботи діляться своїми напрацюваннями з викладачами-початківцями на засіданнях школи молодого викладача, методичного об’єднання класних керівників. На святкових заходах до Дня коледжу нагороджують студентів, які отримали призові місця на різноманітного рівня конференціях, олімпіадах, конкурсах.
Я працюю викладачем суспільних дисциплін у гірничо-індустріальному коледжі 24 роки. З 2005 року активно займаюся пошуково-дослідною роботою зі студентською молоддю. Серед них особливо вирізняються роботи з краєзнавства, патріотичного виховання, ціннісних орієнтацій особистості, з соціально – економічних проблем регіону, євроінтеграційних процесів тощо. Пошуково-дослідницька робота – це складова частина освітнього процесу в закладі освіти. Цей напрямок дуже важливий для становлення компетентного професіонала, патріота держави. Він дає можливість виявити кращих, здійснити індивідуальний підхід до кожного студента, сформувати у них інтерес до творчої діяльності. Справжній професіонал роками збирає власний матеріал шляхом обміну інформацією, пошуком різних джерел необхідних знань, проведенням професійних експериментів з креативним рішенням проблем.
У сучасних умовах в нашій країні проходять складні реформаторські процеси. Постійно оновлюється законодавство незалежної України. Щоб тримати руку на пульсі подій, слід постійно підвищувати свій професійний рівень: багато читати, вміти обробляти інформацію, виокремлювати головне, приймати рішення, вміти контролювати хід виконання професійних завдань. Сподіваюся, що моя діяльність сприятиме підвищенню професійної компетентності молодих спеціалістів. На виробництві, завдяки навичкам дослідної роботи, вони зможуть вирішувати складні завдання, брати участь у професійних наукових форумах, висловлювати власну точку зору, відстоювати професійні інтереси, вільно орієнтуватися у сучасній соціально-економічній ситуації, будуть активними учасниками громадянського суспільства.
Необхідність пошуково-дослідницької роботи студентської молоді продиктовано вимогами часу, коли керівник підприємства в умовах ринкової економіки потребує від спеціаліста швидкого вирішення виробничих ситуацій. Ведення пошуково-дослідницької роботи спрямовано на розвиток мови, пам’яті, інтелекту, творчих здібностей молоді – все це націлене на формування компетентного професіонала, спеціаліста вищого ґатунку. А майбутнє нашої держави за професіоналами, майстрами своєї справи.
Ірина Гудкова, викладач соціальних дисциплін
Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу.