логотип

ЯКІСТЬ НАВЧАННЯ – СУЧАСНА, ОПЛАТА – ДОСТУПНА | Науково-методичний центр ВФПО

Як ми вже інформували, одним з пріоритетних напрямків діяльності нашого університету є розвиток міжнародної співпраці, в тому числі щодо підготовки іноземних громадян, які навчаються в ХНТУСГ за різними спеціальностями. Якщо у 2017 році контингент іноземних студентів, що навчалися в нашому університеті, нараховував 119 осіб, то у 2018 році вже навчалося   304 студенти, у 2019 – 348 іноземних громадян і наприкінці 2020 р. – 300 іноземців з 21 країни світу.

Нещодавно ми розповідали про Езін Леслі Шармел  студентку з Кот-д’Івуару, яка навчається на 1-му курсі ННІ механотроніки і систем менеджменту за спеціальністю «Агрономія». А зараз хочемо познайомити вас із турецькими студентами, які також обрали для навчання наш університет. Ось вони (на фото) – щасливі й безтурботні, як і всі студенти. Дарма, що наразі через поширення епідемії коронавірусу їм доводиться ховати свої посмішки за захисними масками (карантин), а лекції і практичні заняття відвідувати дистанційно. Але головне, що на вулиці вже весна, сонячна погода і ніщо не заважає спілкуватися з друзями та земляками.

Ось і ми, зустрівши у вестибюлі університету групку студентів з  Туреччини, вирішили з ними трохи поспілкуватися та дізнатися, чи задоволені вони  навчанням в ХНТУСГ. Виявляється, що так. Принаймні, про це нам сказала Айча Джанли, яка навчається на 4 курсі ННІ ТС за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування». Айча розповіла, що на даний час Туреччина активно розвивається і народне господарство країни потребує великої кількості кваліфікованих інженерів. Тому після закінчення ХНТУСГ дівчина  планує відразу повернутися на свою батьківщину і знайти роботу за спеціальністю. Такі плани мають і її земляки, які освоюють в нашому університеті інші спеціальності: 081 «Право», 192 «Будівництво та цивільна інженерія», 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», 163 «Біомедична інженерія», 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», 073 «Менеджмент». Причому, в розмові з нами хлопці підкреслили, що в їхній країні навчання за подібними спеціальностями коштує дуже дорого і тому не кожен юнак чи дівчина може здобути вищу освіту. В цьому контексті навчання в Україні й, зокрема, в ХНТУСГ, безперечно, є вигідним. Але не тільки  через вартість, але й тому, що якість освіти, яку дає наш університет,  відповідає сучасним міжнародним вимогам, а диплом інженера, який видає ХНТУСГ, котується в Туреччині на рівні з дипломами цієї країни.

До речі, як повідомили нам у відділі з підготовки іноземних студентів ХНТУСГ, на даний час на першому (бакалаврському) рівні в нашому університеті навчається 54 студенти з Туреччини і ще 7 громадян цієї країни навчаються на підготовчому відділені.

Варто зазначити, що наш університет має великі і багаті традиції з підготовки фахівців для зарубіжних країн. Ці традиції беруть свій початок ще з 1947 року, коли в ХІМЕСГ почали  навчати молодь з  Албанії, Болгарії, В’єтнаму, Китаю, Монголії та інших країн т. зв. «соціалістичного табору». Сьогодні ці традиції гідно продовжує вже нове покоління управлінців і викладачів.

Впродовж останніх років багато зусиль для розвитку міжнародних зв’язків  докладають ректор ХНТУСГ О.В. Нанка та проректор з навчально-педагогічної роботи і міжнародних зв’язків Ю.П. Вітковський. Особливу увагу вони приділяють розвитку двосторонніх відносин з Турецькою республікою. Завдяки цьому нещодавно в Стамбулі було відкрито турецький центр нашого університету, а також підписано низку важливих договорів про співпрацю із закладами вищої освіти Туреччини.  Як наслідок, вже минулого року до ХНТУСГ вступило 50 абітурієнтів з Туреччини і є надія, що притік студентів з цієї країни буде зростати і далі.

Університет активно готується до таких змін, зокрема, за рахунок розширення англомовних курсів і програм.  У цьому напрямку ХНТУСГ також активно співпрацює з Українським державним центром міжнародної освіти України МОН України, посольствами іноземних країн та зацікавленими комерційними структурами. І така діяльність приносить не тільки іміджеві дивіденди Україні та нашому університету, а й  суттєві доходи.  Лише минулого року від навчання студентів-іноземців за денною формою навчання університет отримав понад 2,8 млн. грн. і понад 880 тис. грн. надійшло від заочного навчання та  навчання іноземців на підготовчому відділенні.

ДОВІДКОВО. За даними Державного центру міжнародної освіти МОН України, станом на 1 січня 2020 року в українських закладах вищої освіти навчалося 80 тис. 470 іноземних студентів зі 158 країн світу. Найбільша кількість студентів навчається з Індії (22,9%), Марокко (10,23%), Азербайджану (6,8%), Туркменістану (6,64%), Нігерії (5,44%), Туреччини (4,68%), Китаю (4,3%) та інших країн. Причому, частка студентів з пост-радянських країн складає 21,5%, а решта – з інших країн світу. За орієнтовними розрахунками Центру міжнародної освіти, один іноземний студент, здобуваючи вищу освіту в Україні, витрачає щонайменше від 6-8 тис. доларів США щороку. Якщо в середньому тривалість навчання дорівнює 5-6 рокам, то в цілому дохід України від іноземних студентів за цей період становить понад 3 млрд доларів США.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.